De ruimte om te wonen was 4 m. bij 4 m., buiten was er water en de wc. Haar vader had een opslagplaats voor de weermacht, achter de boerderij van Olbers. Met de boot over het kanaal werden de materialen aangevoerd om een tankval te maken bij Wijk aan Zee. Het keukentje en het slaapkamertje waren later door Sien haar vader aangebouwd en staan er nu nog, in de bocht achter de boerderij van Olbers. Uiteindelijk na tien jaar daar te hebben gewoond, is hetgeen verhuisd naar I]muiden. Haar vader had toen inmiddels een baan bij Hoogovens IJ muiden. Kees en Sien waren dus buren van elkaar en dat wist ik. Dus er werd een plan gesmeed, Kees zou op de koffie gaan bij Sien en haar ouders, zijn buren dus, en ik zou met hem meegaan. En zo kwam ik in gesprek met Sien. Ons eerste afspraakje was eind februari, er was een feestje op de Hoogovens en ik vroeg haar mee. Sien, geboren 15 maart 1936, was toen 24 jaar en ik was bijna 28. Zo kregen wij verkering. Op 20 oktober 1962 zijn wij getrouwd, voor de wet in IJmuiden om half 10 's morgens. Het was ontzettend duur om 's morgens rond die tijd te trouwen, maar de vader van Sien kon niet anders, vanwege zijn werk. Het feest werd gevierd te Akersloot, in café 'de Vriendschap' met de fles op tafel, dat wil zeggen dat men zichzelf kon bedienen. Eerst was er koffie met gebak, daarna een warme maaltijd en na de receptie een broodmaaltijd. Wij gingen wonen aan de Buurtweg op nummer 9, in een toen al oud huisje van moeder Klassie Verduin. Trouwfoto Sien Tip en Treek Struijf Woning van Treek en Sien Struijj aan de Buurtweg (nr. 9) 28

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 30