1946: 12,5 jarig huwelijksfeest van Rieka en Jacob Tip V.l.n.rSien, moeder Rieka, Coby, Grietje, Vader Jacob en Riek Enkele jaren later werd hetge^in Tip uitgebreid met %oon Kees Smal ging met mijn moeder mee en ik bracht ze in mijn auto naar Arnhem. De zaak was binnen 5 minuten afgehandeld met als uitkomst dat we in het gelijk werden gesteld. We kregen in 1966 weer voor acht jaar huurverlenging. Het koste veel protestantse boter- en kaasklanten maar daarentegen kreeg ik er een hoop nieuwe roomse klanten bij. Toen ik 20 jaar was, kocht ik een auto en ging op een zondagochtend weieens een ritje maken met mijn moeder. De Schermer door, even op bezoek bij vader Kuis. Mijn jeugdjaren waren goed, ik kwam niets te kort. Vanuit Hoogovens moest ik op een keer de auto van de directeur wegbrengen en daar ontmoette ik Sien Tip, mijn huidige vrouw, zij stond met een wit schortje in de deur. Sien werkte bij de directeur in de huishouding en zij had daar kost en inwoning. Kees Verduin was een buur van Sien die woonde bij het gemaaltje op Boekei. Sien woonde in haar jeugd op Boekei, maar kwam oorspronkelijk uit Enschede. Daar woonde ze in mooi groot huis met licht, water en drie slaapkamers. Er waren veel evacués. Zij waren door de Duitsers uit hun huizen gezet. "De familie Tip kwam in februari 1943 in Akersloot aan de Hoogegeest wonen. Ze woonden daar in een houten keet. De ruimte waarin het ge fin bivakkeerde was heel klein, het ge fin sliep in één kamer. 27

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 29