Na het overlijden van mijn vader heeft Sander ons geweldig geholpen. Ook Sjef van Sikkelerus hielp mee, hij had een bollenteeltbedrijf maar ook wat koeien, die melkte hij eerst en deed dan soms ook nog mijn moeders koeien. In die tijd ging de hulp over en weer, ik hielp Van Sikkelerus weer met heinen (het schonen van de sloten). Op een keer tijdens een warme dag dacht ik dat ik dood ging van de dorst. Van Sikkelerus had twee flesjes bier mee onder zijn kiel en gaf mij er één. Toen heb ik geleerd bier te drinken. Later had ik een motorfiets en kreeg toen weer andere vrienden, zoals Piet Blokker (orre?) en Gerrit Kuis. Mijn oom Jan Meijer zei tegen mijn moeder: "Hoe kun je jouw poon nu laten rijden op een motorfietsWat was nu het geval, oom Jan Meijer dacht als Freek een motor heeft, dan wil Maarten ook zo'n gevaarlijk kreng. Ik kwam in contact met een rijke boerenzoon, genaamd Gerrit Kuis. Hij kocht een nieuwe motorfiets bij Roemer en wij gingen samen, allebei op een motorfiets, de kermissen af. Naar Egmond, Graft en hier in de omgeving. Ik had meer interesse in motorfietsen en vliegtuigen dan voor vrouwen. Maar op een keer tijdens een bezoek aan de dorpskerk zaten daar twee meisjes die logeerden bij familie Klaas Van Meulen. Ik trok de stoute schoenen aan en sprak de meisjes na de kerkdienst aan met: "Hebben jullie zin om een rondje te wandelen in het dorp"? Er werd door de meisjes eerst toestemming gevraagd en na goedkeuring hebben we een avondje met ze opgetrokken. Op maandagochtend zou Freek Struijf met een van de meisies weer een jonge dame op de motorfiets heel vroeg met de bus naar huis vertrekken en ik zei tegen haar: "Ik moet maandagochtend ook vroeg met de bus mee, kom rond 06.00 uur naar de bushalte aan de Kerklaan, dan vraag ik of je met de Hoogovenbus mee kan rijden." 25

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 27