1966: Trijntje Struijf - Prins In het begin ging ik met een omgebouwde vrachtwagen, een keepbak met bankjes, naar de Hoogovens, later maakte ik gebruik van het woon-werkverkeer van Beentjes en de Bruyn. Later werd het werk uitbesteed en ging ik werken op het laboratorium, o.a. flessen vullen met zuren, dat was V.ln.r.: Freek, moeder een serieus werkje, maar ik vond het Trijntje, Ada en Tiny geen leuke bezigheid. Struijf ip kwam daar in gesprek met Gerrit Struijf autotank van de klant. In die tijd was er geen zelfbediening. Na de werkzaamheden bij Roemer, kwam ik vaak zwart van de olie thuis. Toen ik daar 3 maanden werkte, vond mijn vader dat ik meer moest gaan verdienen, want volgens mijn vader kostte ik meer aan zeep om te wassen dan dat ik verdiende. Ik durfde dat niet te vragen dus mijn vader ging heen en zei: "Buur kan Freek niet meer verdienen?" waarop Roemer antwoordde: "Het is genoeg voor een 14 jarige en ik kan niet meer betalen De reactie van mijn vader was: "Nou buur, dan is Freek dege week voor het laatst." De eerstvolgende maandagochtend maakte vader mij wakker en moest ik op pad. "Noor mijn part gaje naar de Hoogovens" zei vader. Ik zag weieens Hoogovenmedewerkers 's middags terugkomen, zo rond 17.00 uur, maar ik had ze nooit 's morgens rond 06.00 uur zien vertrekken. In het jaar 1947 fietste ik als bijna 15 jarige jongen richting Beverwijk naar de Hoogovens, waar ik me meldde aan de poort. Het bedrijf was toen veel kleiner dan nu. Ik werd naar een keet gestuurd waar ze naar mijn leeftijd vroegen. Ik werd aangenomen en ging daar als losse werknemer werken, o.a. opruimen van steenkool. Ik verdiende fl. 14,00 per week. Via de keet werkte ik op diverse plekken op het terrein. 22

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 24