Je zag het niet aan haar, maar ze kon niet zelfstandig in de maatschappij functioneren. Zij volgde bijzonder onderwijs op de Victoria school in Alkmaar. Rond haar 18de jaar is zij uit huis geplaatst, via de dominee naar Groesbeek, in een tehuis van stichting Philadelphia. Het ging thuis niet meer, ze werd mijn moeder de baas. Mijn vader was inmiddels overleden. We bezochten haar twee keer per jaar, met Sinterklaas en haar verjaardag. In de zomervakantie kwam ze voor één maand thuis Ada Struijf, logeren. Later verhuisde ze naar 11 jaar oud Monnikendam en ging wonen in het huis 'De Vriendschap'. Dit was dichterbij en voor ons eenvoudiger om haar te bezoeken of op te halen. Op 40-jarige leeftijd werd ze ernstig ziek en kreeg daarnaast zwaar suiker. Eerst ging ze voor behandeling naar Nijmegen en later is zij in het Antonie van Leeuwenhoekhuis geopereerd aan lymfeklierkanker, één kant van haar gezicht raakte door deze ingreep verlamd. Toen ik getrouwd was, haalde ik haar weieens op, ze was gek op mijn vrouw Sien. Die gaf haar aandacht en verwende haar, ja Ada was graag bij Sien. Sien zegt hierop: "Als %e niet te hanteren was dan belde het tehuis mij op om met haar te praten. Dan kalmeerde sye, ik kon letten en Tiny struijf, Ada struijf W V I "VT schrijven met haar. Afscheid nemen en Sien Tip jf .Jf als fe naar het tehuis moest, was altijd een drama, %e wilde het liefst hier blijven". Op 69 jarige leeftijd is Ada overleden. Ik ging naar de Openbare lagere school aan de Raadhuisweg, achter het Gemeentehuis. Tijdens mijn lagere schooltijd brak de 2e wereldoorlog uit. In die periode heb ik op diverse plaatsen in het dorp schoollessen gevolgd, o.a. bij de jachthaven, in de consistoriekamer van de kerk en in 19

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 21