Het Levensverhaal van Freek Struijf Freek Struijf, 6 maanden oud Frederik Pieter Struijf is geboren op 2 juli 1932 en kreeg als roepnaam Freek. Freek was het middelste kind in het gejin, hij had nog een twee jaar oudere jus, Ada, en een 10 jaar jongen jusfTiny. Zus Tiny woont tot op heden in het ouderlijk huis. Zij is getrouwd met Willem van de Kommer. Hun ouders waren Trijntje Prins en Gerrit Struijf. Hetgejin Struijf woonde aan de Pazadhuisweg, nu de Dorpsstraat, naast de garage van Roemer, nu vakgarage Akersloot, eigenaar André van Sikkelerus. Achter het ouderlijk huis bevond jich een oude en nieuwe stal en een schuur. Vanuit de achtertuin keek je wijds uit over het land richting de katholieke kerk. Mijn zus heeft bij haar geboorte zuurstoftekort gehad en daardoor een hersenbeschadiging opgelopen, dat was toch een heel probleem in het gezin. Mijn vader had zes koeien, verder handelde hij in kippen en konijnen, vooral in de oorlog. Toen was het belangrijk dat er vlees was en eieren. Mijn vader was een druistig mannetje, je kon wel zeggen hij verkocht f. de hele wereld als er maar een gulden aan te verdienen was. Hij pachtte land van de hervormde kerk tegenover de jachthaven en bij de Startingerweg/Binnengeest, waar vroeger de boerderij van Sander stond. Van oom Jan Meijer kocht hij ook nog een paar emmers melk, die hij uitventte. Vader ventte op de bakfiets de producten melk, boter en kaas. Toen Hitier aan de macht kwam, moest hij kiezen: of boter en kaas of melk. Het werd boter en kaas. Verkoop van melk werd verboden omdat vader zelf koeien had en het verkocht voor de verkoopprijs, er zat niemand tussen en het ging rechtstreeks naar de klant. 18 Vader, Gerrit Struijf, aan het melken

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 20