met boter en eieren. Op de bakfiets het hele dorp door. Dirk op de bakfiets Ook hielp ik Jan Baltus die een kruidenierszaak had aan de Crimpen, waar nu een Chinees restaurant is. De grote mand met boodschappen paste precies op de melkbakfiets. Dus ik ventte voor Cor Broersen en bracht gelijkertijd boodschappen voor Jan Baltus rond. Op een keer zei moeder: "Koop maar een nieuwe fietsband voor de bakfiets van Jan Baltus". En dat heb ik toen gedaan. Cor Broersen opende later, naast de melkwinkel, ook een ijssalon. Met oude machines ijs draaien. Op een keer had Cor ijs gedraaid en ik natuurlijk even proeven. Nou, zei ik tegen Cor: "Het is erg zout joh, proef zelf maar". Wat was nou het geval, er zat een gat onder in de machine en het pekelwater kwam door het ijs heen. De machine had hij tweedehands gekocht en het was dus een miskoop. Het ijs kon zo weg, het was niet te verkopen. Nel, die bij Broersen in de huishouding werkte, zou een keer met de bakfiets op de Rijperkermis gaan staan om ijs te verkopen. Ik zei tegen Cor: "Ik ga daar niet fietsend heen hoor, dat doe ik niet". Nu daar wist Cor iets op. De bakfiets werd achter de motor gebonden en zo gingen we op weg naar de Rijp. Dit ging natuurlijk helemaal niet goed, vlak voor de Rijp gingen we de brug over en hup daar ging de bakfiets over de kop. Er zat niets in hoor, want het ijs zou later worden gebracht. Het kwam uiteindelijk allemaal goed en Nel kon met de bakfiets toch op de kermis staan om voor Cor Broersen ijs te verkopen. Ik ben niet in militaire dienst geweest, er waren er te veel van die lichting en dan was je buitengewoon dienstplichtig. Met vrienden ging ik vroeger de kermissen af, naar Warmenhuizen, Schoorl, Bergen, Uitgeest, altijd op de fiets, ja we deden alles op de fiets. Al zeg ik het zelf, ik lag goed bij de meisjes en dit wordt tijdens het interview ook door Nel bevestigd: "Dirk, ze waren vroeger allemaal een beetje gek op je". Ook tijdens dansles had ik aan belangstelling niet te klagen, ik kon dan ook goed dansen hoor. Ik was ook muzikaal, 7 r

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 9