Dirk gat ook op het knapenkoor. Dit koor gong tijdens de kerstdagen in de kerk. In die tijd mochten de meisjes niet op het koor van Pastoor van de Berg. Doordat het dameskoor mrd opgericht, gong Nel met andere meisjes hij trouwerijen het 'Immaculata' in de kerk. Pater ging Nel op het dameskoor waar ge nu al bijna 50 jaar lid van is. had hersenletsel opgelopen. Ik vierde mijn 16e verjaardag in het ziekenhuis. De specialist die mij toen behandelde zei: "Je zult je hele leven last houden van hoofdpijn". Ik antwoordde toen: "Pech gehad, ik ben er gelukkig nog". Maar het is niet uitgekomen, want ik weet eigenlijk niet wat hoofdpijn is, ik heb het nooit. Ook niet na het drinken van een biertje. En kattenkwaad uithalen, ja ik weet nog toen ik heel jong was dat ik mijn moeder hoorde zeggen: "Ik wou dat de rotzooi maar in de brand vloog". Dus Bertus en ik naar zolder en in een hoedendoos die daar stond hebben we een vuurtje gestookt. Het liep gelukkig goed af. Toen ik de laatste klas van de lagere school had doorlopen, ging ik naar het voortgezet lager onderwijs in Alkmaar, naar de VGLO, samen met mijn vriend Theo Krom. Onder de middag gingen wij bij zijn tante, we noemden haar tantje Mantje, ons broodje opeten. Na anderhalf jaar, toen ik de opleiding had afgerond, ging ik werken bij Cor Broersen, zuivelhandel 'de Boterbloem'. Dagelijks op de bakfiets venten langs de deuren, eerst met bussen melk en de tweede ronde 6 De zingende dames: Nel staat geheel rechts

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 8