wordt een aansluiting voor het nieuwe fietspad gemaakt. De Historische Vereniging Oud-Akersloot neemt de sleutel van het nieuwe onderkomen aan de Rembrandtsingel lb in ontvangst, nu kan de inrichting en verhuizing van start gaan. De data voor het ophalen van het huisvuil worden gewijzigd, de gemeente gaat dit zelf doen nadat GP Groot dit jarenlang, namens de gemeente, in Akersloot heeft verzorgd. Augustus Hulde aan het 60-jarig echtpaar Arie en Bets Eriks van de Startingerweg 3. Zij worden door de locoburgemeester Klijnstra in het zonnetje gezet. De kermis in Akersloot wordt volop gevierd met diverse activiteiten. In het timmerdorp is weer druk gezaagd en getimmerd door de groepen 4 tot en met 8 van de basisscholen in Akersloot. Mooi weer, een prachtige omgeving en veel belangstellenden die door de polder wandelen, dit waren de omstandigheden bij de presentatie van het boekje "Wandelen door de Heerlijkheid Akersloot", waarin vier wandelroutes rondom Akersloot staan beschreven. Het boekje wordt gepresenteerd door wethouder Portegies en is met behulp van de Historische Vereniging Oud-Akersloot samengesteld door Lia Vriend. September Meervogels'60 jubileert en het nieuwe handbalseizoen gaat beginnen. Een aantal vrijwilligers heeft in de vakantie kans gezien om het hele clubgebouw in een nieuw kunststof jasje te steken. Het fietspad door de Limmerkoog naar Castricum is officieel geopend door E. Post van de provincie Noord-Holland, wethouder B. Meijer en de voormalige wethouders R. Beens en J. Hommes. Ook worden 'fietsveilige' presentjes uitgedeeld aan passerende scholieren. Een bijkomend voordeel is dat dit nieuwe fietspad een welkome uitbreiding is van de recreatieve fietsroutes. Oktober Er is een benefietconcert in bar 't Achterom waaraan diverse bands hun medewerking geven, de opbrengst is voor de actie: huizen bouwen in Kenia. Afsluiting Kinderboekenweek op de Sint Jacobusschool door een presentatie van een, door de kinderen, zelfgetekend digitaal prentenboek. De Bibliotheek wordt na een ingrijpende verbouwing geopend door wethouder Klijnstra. Ook de aangebouwde (nieuwe) ruimte voor de Historische Vereniging Oud-Akerstoot wordt officieel geopend door voormalig wethouder Hes. Bij deze opening wordt tevens het Historische Informatie Punt in gebruik genomen dat zowel door de bibliotheek als de Historische Vereniging Oud- Akersloot is ingericht. In het weekend van 16 en 17 oktober bezoeken vele Akersloters in deze pasgeopende ruimte de fototentoonstelling 80 Westelijke Slrandwalronlc (4 km) Binncngeesterpoldcrroute (7 km) Vee n we ideroule (5.5 km) Presentatie boekje "Wandelen door de heerlijkheid"

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 82