gebouw op een prachtige plaats aan de verlengde Roemersdijk. De naam van het nieuwe gebouw is 'De Strandwal'. De internationale jury 'De Blauwe Vlag' heeft dit jaar de vlag toegekend aan de Alkmaarse Roei-en Zeilvereniging in Akersloot. Juni Handbalvereniging Meervogels'60 heeft voor het opknappen van hun clubgebouw financiële ondersteuning gekregen uit het Coöperatiefonds van de Rabobank Noord-Kennemerland. Voorheen stichting 'Doorstroom' later Stichting de 2C Ronde bestaat alweer 10 jaar. Ze hopen zich nog vele jaren in te zetten voor goede doelen in Afrika en andere derdewereldlanden. De handbalvereniging houdt hun Beach-event 2010 op het zandstrand aan de Boschweg. Vele volleybal- en voetvolleyteams zullen strijden om het kampioenschap van Akersloot. Een gedeelte van de bejaardenhuisjes aan het Hr. Derkplantsoen worden gesloopt. Voor 2011 zal nog niet worden begonnen met de bouw van appartementen. Juli Wethouder Meijer draagt de sleutel van de nieuwe pont in Akersloot over aan Kees Stam van het Hoogheemraadschap. Vervolgens wordt de nieuwe veerpont door Els Woestenburg, voorzitter van de Dorpsraad Akersloot, een goede vaart toegewenst. De 132 jaar oude kabelpont is nu vervangen door een motorpont zonder kabels. De nieuwe pont is veel ruimer en kan 100 personen vervoeren, ook auto's hebben meer plek. Wel moet er voor het overzetten meer worden betaald, wandelaars en fietsers 1 euro en auto's 2 euro per overtocht. Het oude pontveer krijgt een nieuwe bestemming als terras bij het eiland De Woude. In de Limmerkoog Uitgeesterweg 79 Sloopactiviteiten bejaardenhuisjes Hr. Derkplantsoen

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 81