naar een goede voetballer, Bep Bakhuis. Vele jongens kregen in die tijd een bijnaam. Zo werd ik spiering genoemd, ik was "20 mager als een visje". Wij verzonnen de bijnamen zelf. Ik ben altijd met Theo Krom bevriend gebleven. Mijn vader heeft eerst bij Siem Schoon in de bollen gewerkt en kreeg later een betrekking bij de gemeente. Hij was de eerste en op dat moment ook de enige gemeentewerkman. Ik kan me herinneren dat tijdens de tweede wereldoorlog een vliegtuig was neergestort in de Schermer, bij de boerderij van de familie De Geus, de ouders van Piet de Geus. Ik was aan het buiten spelen met de buurtkinderen en zag dat het niet goed ging. Het vliegtuig was boven Akersloot beschoten en kon net het Alkmaardermeer nog overkomen. We gingen meteen naar de Schermer, naar de plek waar het vliegtuig was neergestort. Maar vader kwam later ook, hij moest als gemeentewerkman het bemanningslid, dat door de ontzettende klap de grond was ingeboord, uitgraven. Als ik van school kwam moest ik, net als mijn zus en broers, mijn moeder een handje helpen, aardappels schillen, schoenen poetsen, de was stampen en andere huishoudelijke klusjes doen. Nou ja, vooruit dat deden Jan en Guurtje van der Eng we dan. Als ik mijn Steentje had bijgedragen mocht ik naar buiten en ging ik met de buurtjongens, onder andere met Jan Hollenberg en Theo Krom, voetballen op het land van Jan Sinnige (die als bijnaam Snor had). Ik was ook lid van Meervogels, ik heb daar jaren gespeeld. We waren een goed elftal en zijn vaak kampioen geweest. Ik was doelverdediger, eerst bij de aspiranten en toen bij de junioren. Ik ben een poosje gestopt met voetballen doordat ik een ongeluk had gehad. Voor een sigaret rondjes rijden op de fiets over de Wilhelminaweg, Kerklaan, Meerweg en Julianaweg en op de hoek van de Wilhelminaweg en Kerklaan kwam er een auto aan en daar knalde ik bovenop. Het kwam hard aan want ik heb ruim vijf weken in coma gelegen, 5

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 7