Castricum' zorgt voor weerstand. Misschien was de tekst: 'Akersloot gemeente Castricum', een betere geweest. De grenspaal wordt al snel door enkele onbekenden verwijderd en in de sloot gedumpt. Na een aantal pogingen wordt besloten de grenspaal voorlopig niet meer terug te plaatsen. Maart Wethouder B. Hes en K. Admiraal van de ontwikkelingsgroep Limmen tekenen een samenwerkingsovereenkomst voor waterbergingsprojeet 'De Kleine Polder'. In deze polder, tussen Akersloot en de Rijksweg 9, wordt een waterbergingslocatie ingericht om extra ruimte voor water te creëren. De waterberging is nodig als gevolg van nieuwbouw binnen de gemeente. De waterberging helpt wateroverlast bij hevige regenval te verminderen. De bouw van de nieuwe veerpont vordert gestaag en deze zal op 1 juni in de vaart worden genomen. In de komende maanden wordt gewerkt aan nieuwe aanmeervoorzieningen aan beide zijden van het kanaal. Het Hoogheemraadschap is de opdrachtgever. Door de werkzaamheden zal de pont ook tijdelijk uit de vaart worden genomen. De gemeenteraad wil verenigingsgebouw 't Kruispunt' onderbrengen bij 'De Lelie', dat dit veel weerstand gaat opleveren staat buiten kijf. Onder het motto Akersloot helpt Afrika hebben de bouwvrienden een walking-diner gehouden in bar 't Achterom, dit alles om geld in te zamelen voor hun bouwproject in Kenia. De Akerslootse avonturier en ultra-atlete Jolanda Linschoten staat aan de vooravond van een nieuwe uitdaging. Zij gaat meedoen aan de snikhete marathon Des Sables. Dit is een zesdaagse hardloopwedstrijd door de Sahara over een afstand van 250 kilometer. April Nieuwe inzichten rond verplaatsing van verenigingsgebouw 't Kruispunt. Via een petitie protesteren vele Akersloters tegen deze verplaatsing. De burgemeester heeft een delegatie van de SWOA ontvangen die 650 handtekeningen aanbiedt. Dit om verenigingsgebouw 't Kruispunt te behouden in zijn huidige vorm en locatie. De plannen worden 'voorlopig' afgeblazen. Het Shanty-en Seasongkoor 'he Lake Singers' van de Alkmaarse Roei en Zeilvereniging bestaat dit jaar respectievelijk 10 en 100 jaar. De inschrijving voor kinderen voor het timmerdorp verloopt succesvol. Het evenement wordt gehouden van 18 tot en met 21 augustus aan de Roemersdijk en het thema is 'Reis rond de wereld in vier dagen'. Tijdens een discussieavond over het nieuwbouwplan op de locatie van de voormalige Rabobank (hoek Bizetstraat - M.L. Kingstraat) in restaurant 't Kombuis lopen de emoties hoog op. Het ontaardt in een verbale veldslag met omwonenden die niets in het grootschalige 77

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 79