Jaarkroniek Akersloot 2010 Januari Handbalvereniging Meervogels bestaat in september 50 jaar. Heel 2010 staan er activiteiten gepland in het teken van dit gouden jubileum. Ondanks het koude weer is er veel belangstelling. Akersloters gaan huizen bouwen in Kenia waarvoor zij het hele jaar door activiteiten ondernemen om geld in te zamelen. Het is een groep vrienden die eind januari 2011 aan de slag zal gaan in Kenia. Historische Vereniging Oud-Akersloot ontvangt een donatie van het Schipholfonds. Dit als bijdrage in de kosten voor de inrichting en verhuizing naar een nieuw onderkomen. Anneke Stolk neemt na 10 jaar dirigeren afscheid van het RK herenkoor Sint Caecilia. De boekenstrijd op de Rembrandtschool is in volle gang, er worden oude boeken van de Telefoongids en Goudengids ingezameld. Deze leveren per exemplaar 20 eurocent op. Deze opbrengst wordt door de school gebruikt om leesboeken aan te schaffen. Het servicekantoor van de Rabobank (Akerhof) is tot groot verdriet van bijna alle Akersloters gesloten. De vele initiatieven tot behoud worden door de bank welwillend ontvangen, maar sluiten blijkt voor de bank de enige optie. Helaas weer een voorziening weg uit ons dorp. Trouwen in Akersloot kan vanaf nu op de boot, varende op het Alkmaardermeer. Het Hoorntje en de gemeente Castricum bieden deze mogelijkheid aan. Molen 'De Oude Knegt' zoekt een nieuwe vrijwillige molenaar voor de zaterdagse maaldag. In het voormalige gemeentehuis is, na een enkele maanden durende verbouwing, het kinderdagverblijf Pinkeltje geopend. Februari Wethouder Hes heeft op 2 februari de laatste paal geslagen voor een multifunctionele ruimte bij de bibliotheekvestiging in Akersloot. Door deze uitbreiding wordt een verenigingsruimte gecreëerd voor de Historische Vereniging Oud-Akersloot en schildersgroep HUIB. Tijdens de open dagen van het Clusius College in Castricum hebben leerlingen van groep 8 van de Johannesschool in Akersloot tijdens een bloemschikcursus een Valentijnsboeket aangeboden aan juf Willy met de wens dat ze nog lang en gelukkig samen mag blijven met haar Erik. De plannen voor de aanleg van een nieuw fietspad naar Castricum zijn rond. De te fietsen afstand wordt aanzienlijk korter en de aan te leggen fietstunnel onder de provinciale weg maakt de tocht veel veiliger. Wethouder Hes van Castricum en Wethouder Sely van Uitgeest onthullen een nieuwe grenspaal aan de Geesterweg tegenover Hotel van der Valk. De tekst op de grenspaal: 'gemeente

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 78