Het levensverhaal van Dirk van der Eng Eng met hun kinderen en Ml)n ouciers hebben op diverse locaties in het dorp gewoond, o.a. aan schoonkinderen de Meerweg, de Kerklaan, de Julianaweg en later aan de Raadhuisweg. Ik ben geboren aan de Kerklaan in een heel klein huisje naast de Sint Jacobusschool. Het huis was van de gebroeders Tiebie. Na ons hebben Dees en Grar van Sikkelerus daar gewoond en daarna de familie Krom. Vele jaren later is het huisje gesloopt en is er een nieuwe woning gebouwd waarin een kleinzoon van de familie Krom ging wonen. Mijn jeugd heb ik aan de Kerklaan doorgebracht. Mijn vaste vriend was Theo Krom. Hij werd ook wel Bakhuis genoemd, In dit jaarboek 'de Groene Halck' 2011 kunt u het levensverhaal lessen van Dirk van der Eng. Hij is geboren op 12 juni in het jaar 1932. Dirk was de laatstgebore in het ge fin van jan en Guurtje van der Eng, dus de benjamin. Het ge fin telde totaal 7 kinderen, dochter Nel, geboren op 24 januari 1919, was de oudste. Daarna volgden nog %es onenNiek, Piet, Joop, Henk, Bertus en Dirk. Zus Nel en de broers Niek, Piet en joop fijn inmiddels overleden. Op 6 oktober 2010 rond 19.00 uur bellen mijn gus Gerrieta en ik, Eoosmarie, aan bij de familie van der Eng, die woont aan de Meerweg 4 a te Akersloot. Nel, de echtgenote van Dirk, begroet ons en brengt ons naar hun woonkamer op de eerste verdieping waar Dirk al op ons fit te wachten. Dirk heeft het laatste jaar met fijn gewondheid gekwakkeld, maar nu gaat het gelukkig iedere dag weer iets beter. Even later, wanneer Nel ons heeft voorfien van een heerlijk kopje koffie en een stukje gevulde speculaas, steekt Dirk van wal. Jan en Guurtje van der Dirk van der Eng

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 6