Rob, Ria, Marian en Margriet nieuwe ingang en kassaopstelling en het magazijn wordt vergroot. Het winkelassortiment wordt tegen het licht gehouden en er worden productgroepen afgestoten; parfumerie, zilverwerk, en lederwaren zijn geheel of bijna uit het assortiment verdwenen. Doordat collegawinkeliers zijn gestopt, zijn er wel weer nieuwe producten bijgekomen. Elektrische apparaten, lampjes, batterijen en cartridges. Ook artikelen als USB-sticks, SD-kaarten en zelfs DVD-spelers behoren nu tot de standaardcollectie. Met hulp van het personeel: schoonzus Margriet Velzeboer en vriendin Marian Dikkeboom, zetten ze de schouders eronder. Rob gaat naast de winkel wonen en wil graag het honderdjarig bestaan van de winkel meemaken. Of het zover komt, hangt van veel zaken af. Is het mogelijk om het winkelbestand in Akersloot te centraliseren en zo te behouden? Hoe gaat het met de internetverkoop in de toekomst? Is dit een kans of een bedreiging? Er zijn ook positieve zaken, de mensen kopen weer meer in het dorp, vooral de jonge gezinnen. Rob is verknocht aan Akersloot en zet zich op velerlei manieren in. Voor de Ondernemers Vereniging Akersloot, Sinterklaasintocht, Scouting, EHBO en hij zingt bij het Aquariuskoor. Daarnaast is Rob actief in de steunfractie van de WD en verricht hij voor vele verenigingen hand- en spandiensten. Maar het mooiste vindt hij uiteraard de winkel met alles wat daarbij komt kijken. Verteld aan en opgetekend door: Frans Zonneveld 1 57

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 59