1 enorm. Helaas wordt er in elke winkel gestolen, misschien is het wel goed dat je, als eigenaar het meeste niet ziet. Donkere wolken De opa en oma van Rob Dekker wonen naast de winkel. Maar Rob komt ook graag bij de buren van zijn opa en oma, namelijk ome Piet, tante Annie, Corrie en Ria. Als kleine jongen is hij vaak in de winkel te vinden. Op 12-jarige leeftijd begint Rob al te helpen in de winkel. In 1995 overlijdt moeder Annie en ruim een jaar later vader Piet. Het is alsof Piet het heeft aangevoeld. Kort daarvoor heeft hij flink ingekocht en het magazijn staat bomvol. Er moet worden nagedacht over de toekomst. Hoe nu verder? Veel tijd om na te denken is er niet, want in september 1997 overlijdt Corrie. De klap komt hard aan en de familie blijft in ontreddering achter. Nichten springen bij achter de kassa om de winkel draaiend te houden, de sinterklaastijd komt eraan. Rob is dan 17 jaar en samen met Ria denkt hij na over de toekomst. De winkel dicht of doorgaan? Ze besluiten om samen door te gaan. Na zijn MBO opleiding gaat Rob drie dagen per week werken als vertegenwoordiger bij een kantoorvakhandel in Amsterdam en drie dagen in de winkel in Akersloot. Elke dinsdag en donderdagavond naar de groothandel in Alkmaar. Het is een moeilijke tijd voor de winkel, een hoop klanten doen boodschappen buiten het dorp. Om full-time in Akersloot te kunnen werken moet er meer omzet komen. De winkel sluit zich in 2000 aan bij de inkooporganisatie van Groothandel Gouda een onderdeel van Marskramer (Blokker). Rob is in 2003 gestopt in Amsterdam en de winkel heet vanaf 2004 Novy/Toys2play Velzeboer, een franchise formule van Marskramer. De winkeltijden worden verruimd en de winkel is 6 dagen per week, in totaal 48 uur geopend. Er komen nieuwe stellingen, een 56 Een jonge Rob achter de toonbank Corrie UiM

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 58