uitvaartondernemer. Alles voor een begrafenis wordt geregeld,, van rouwkaarten, en bloemen tot en met de bidprentjes Veel moeite heeft Piet met de begrafenis van kinderen, dat grijpt hem aan. Ria vertelt: "Ik weet ook nog dat er twee mensen vrijwel tegelijk waren overleden. Beide kisten werden tegelijk bezorgd. Aangegien een van de overledenen nog niet kon worden opgebaard, werd de kist tijdelijk in onge woonkamer opgeslagen". Piet is daarnaast de grafdelver van de katholieke begraafplaats, tot gijn 73-ste jaar heeft hij dit gedaan. Hij delft de graven altijd samen met jan Oud of Klaas Velgeboer. De eerste persoon die Piet mag begraven is Dirk Verduin de koster, op 10 mei 1937. Het laatste graf maakt hij voor diens oomgegger Jaap Verduin (de bakker) op 14 juli 1980. In totaal heeft Piet 563 graven gemaakt. Daarna wordt de goon van Piet, Piet jr., de grafdelver, met hulp van o.a. Gerard Dekker (vader van Rob Dekker) Ben Kerssens, Ted Putter en Wil Broersen. Sinds kort is Wil Broersen gestopt en is Pieter Velgeboer, de kleingoon van Piet, grafdelver geworden. Pastoor Hageman noemde Piet Velgeboer altijd gijn grote De kaarsen aansteken vriend en rechterhand. De pastoor en kapelaan Karregat kwamen iedere gondagavond langs. Dan dronken ge samen een borreltje en gaten ge gegellig te praten. Piet de Koster Piet heeft naast de winkel diverse bijbanen, eerst als hulpkoster. Na het tragische overlijden van koster Dirk Verduin, die tijdens het snoeien uit een boom valt, wordt Piet aangesteld als koster. Piet get alles klaar voor de verschillende kerkdiensten, voor rouwen, trouwen of dopen. Het De nog jonge Piet met sigaret bijhouden van het torenuurwerk en en wierookvat r i i tr/rr i r het luiden van de klokken behoren ook tot gijn taak. Ten bijgondere taak heeft Piet als de oude kerk wordt afgebroken. Piet mag voor de laatste maal de kerkdeur op slot doen nadat alle beelden en attributen door hem uit de kerk gijn gehaald. Naast koster is Piet Velgeboer 52

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 54