Het Witte Blaadje In 1965 stopt kapelaan De Boer plotseling als redacteur van het katholieke weekblad 'Op de Hoek' en verschijnt het blad niet meer. Het blad werd goed gelezen en middenstanders plaatsten hier hun advertenties. Piet wil zelf een advertentieblad beginnen. Een stencilmachine wordt aangeschaft en krijgt een plekje in de woonkamer. De eerste advertentiefolder van de Firma Velzeboer rolt uit de stencilmachine. Meteen haken bakker Van Baar en Van Vliet met zijn winkel voor kleding en woninginrichting aan en willen ook adverteren. Dan verschijnt begin mei het eerste 'Witte Blaadje'. Dit advertentie- en mededelingenblad wordt gratis huis aan huis verspreid in heel Akersloot. Al snel melden meer middenstanders zich, zelfs van niet katholieke huize, en het blad wordt steeds dikker. Soms ging het ook wel eens fout. Zo had Corrie per ongeluk de tekst arme bakker Van Baar in plaats van warme bakker opgenomen. Meteen na het verschijnen van deze editie kwam Piet van Baar langs. Hij riep in deuropening tegen Piet: "Hier is je arme bakker". Daarna lagen ze samen blauw van het lachen. We hadden een vaste ploeg bezorgers. Jarenlang hebben Gerrit Groot en Dina Krom de blaadjes bezorgd, later namen Riet en Tinus Kerssens de wijk over en als laatsten deden Annie en Nico Molenaar de bezorging. Met z'n tweeën bezorgden ze het blaadje in het hele dorp. Tegenwoordig zijn het scholieren die het blad bezorgen. Het blad wordt gestencild, dit ging vroeger met 30 tot 40 vel per minuut. Daarna werd het met de hand gevouwen. Riet Kerssens hielp iedere maandag met het vouwen van het blad. In de loop der jaren heeft de Firma Velzeboer heel wat stencil- en kopieermachines gehad. Steeds worden ze sneller en de afdrukkwaliteit wordt beter. De huidige twee Risographs RZ970E 50 Piet achter de stencilmachine Vouwen van 'Het Witte Blaadje'

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 52