gedaan en het is vreselijk gezellig al die mensen over de vloer. In de jaren zeventig verandert dit radicaal, er komen groothandels. De vertegenwoordiger van de groothandel is Jan Boom en later Jan de Jong. Bij hen worden de spullen besteld. Later moeten ze zelf de inkoop doen en de spullen ophalen in Alkmaar, Hoorn of bij Twisk in Beverwijk. Piet gaat dagelijks met zijn grote vriend Theo Krom, zijn chauffeur, naar de diverse groothandels in het land. Samen hebben ze heel wat kilometers afgelegd. Momenteel komen er weer vertegenwoordigers, maar de meeste spullen worden via internet, intranet of telefonisch besteld en daarna bezorgd. Sinterklaastijd "De mooiste tijd is Sinterklaastijd. Onze etalage met rijdende trein is nog beroemd in Akersloot. Tientallen jongens stonden vol ongeduld te kijken voor de etalage als de trein werd neergezet. Ook de ruim 50 jaar oude Sinterklaas, ooit gewonnen met een winkelwedstrijd, is jaarlijks nog te zien. Oma's die met hun kleinkinderen in de winkel komen, vertellen dat ze vroeger ook naar dezelfde Sinterklaas stonden te kijken In de jaren vijftig was onze huiskamer de showroom en cadeaukamer. Op schragen werden platen gelegd om tafels te maken. De klanten kwamen 's avonds langs om voor het hele gezin cadeautjes uit te zoeken, dit onder het genot van een bakkie koffie. Door ons werd alles ingepakt en eventueel voorzien van een naam. Rondom de schragentafels hingen gordijnen en hieronder werden de bestelde cadeautjes klaargezet. Zo ging dat nog in de jaren vijftig en zestig. Ook bezocht de goedheiligman een aantal keren de winkel. Honderden kinderen kwamen er dan op af en voor iedereen was er een cadeautje." 49 Sinterklaas in de winkel

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 51