briefpapier. Het assortiment in de winkel past zich geleidelijk aan aan de vraag van de klanten. Er worden nu ook emmers, sponzen, zeemlappen en bezems verkocht. De winkel wordt aan de achterzijde uitgebreid door er een stuk aan te bouwen. Een grote sprong voorwaarts is de verkoop van wasmachines en centrifuges in de jaren vijftig. Om deze artikelen nog beter te promoten, wordt een etalage gehuurd bij kapper Bosman (nu locatie snackbar) aan de Julianaweg. Zo verandert in de loop der jaren steeds het assortiment. Als Piet Leijen zijn radiowinkel aan de Julianaweg begint, wordt de verkoop van deze artikelen afgestoten. De winkel groeit en bloeit en de ene uitbreiding volgt op de andere. Aangezien Piet zelf ook metselaar is, doet hij het bouwen zelf. Soms helpt zijn broer en buurman Jo Velzeboer(de opa van Rob Dekker), die aannemer is, een handje bij de grotere klussen. Begin jaren vijftig worden kantoorartikelen in het winkelassortiment opgenomen en is de winkel behoorlijk gegroeid. In 1951 krijgen Piet en Annie een brief van het Parket van de Officier van Justitie te Alkmaar. Piet heeft niet de juiste papieren om een kantoorboekhandel te runnen. Hij wordt veroordeeld tot een boete van f 25,-, daarnaast moet hij verplicht op cursus of de winkel zal moeten sluiten. In twee jaar behaalt Piet alle nodige papieren en kan de zaak met een gerust hart worden voortgezet. De winkel gaat steeds beter lopen. Een breder assortiment zorgt voor meer omzet. Ria vertelt dat haar zus Corrie vanaf die tijd in de winkel gaat helpen met de bediening. Ze heeft er 'feeling' voor. Corrie wil ook nieuwe markten aanboren. De mensen gaan wat meer verdienen en er is ruimte voor luxere producten. Het dealerschap voor Boldoot Eau de Cologne, Palmolive zeep en Fresh Up aftershave wordt verkregen en ook sieraden (zilverwerk) worden in het assortiment opgenomen. 46 In de winkel met sigaar

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 48