P. VeÖoer If t religieuse artikelen akersloot. zfsrnr" Alle soorten Drukwerk Julianaweg 241 Hoe het begon Volgens de inschrijving van de kamer van Koophandel is het bedrijf gestart op 28 februari 1946. De oorlog is voorbij en dat biedt kansen voor jonge ondernemers. Piet en Annie kopen het kleine winkeltje in religieuze waren met woning (Julianaweg 241) van de overleden Jantje Mooij. Niet iedereen mag deze winkel overnemen. Een voorwaarde is dat de winkel in 'roomse handen' moet blijven. Aangezien Piet Velzeboer al enige jaren koster bij de rooms- katholieke kerk is, wordt de koop snel goedgekeurd. Het assortiment is beperkt, het bestaat uit klompen en religieuze artikelen zoals: kruizen, beelden, rozenkransen, kaarsen en boekwerken. De winkel is klein en brengt niet genoeg op om samen van te leven. Dus daarom staat moeder Annie in de winkel en gaat vader Piet langs de deuren, op zijn solex. Met achterop de handelswaar in een grote koffer, rijdt hij langs de boerderijen in de Beemster en de Schermer om daar zijn handel te verkopen. Ongeveer tien jaar is hij zo de boer op geweest. Als de zaken wat beter gaan, wordt een heuse brommer aangeschaft. Met diezelfde koffer gaat hij ook wekelijks met de trein naar Amsterdam. Hier zitten de groothandelaren en worden de spullen ingekocht. Kantoorboekhandel Dekker sluit de deuren en klanten kunnen nergens meer terecht. Daarom wordt met drukkerij Krijgsman in Alkmaar een samenwerking aangegaan. Het benodigde drukwerk wordt bij deze firma ondergebracht zoals geboorte-, trouw- rouw en jubileumkaar ten en voor bedrijven rekeningen, formulieren en 45 I Ruime Bortennjj Prentbriefkaarten en Rellg. Plaatje» Winkeladvertentie Piet in zijn winkel

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 47