Firma Velzeboer Gestart in 1946 als winkel in religieuze artikelen, in de jaren zestig uitgegroeid tot kantoorboekhandel en stencilinrichting P.N. Velzeboer en nu NOVY. De naam Velzeboer en de winkel zijn al jarenlang een begrip in Akersloot. Hoe het allemaal gelopen is vertellen Ria Velzeboer en Rob Dekker. Het gezin Piet Velzeboer (geb. op 1 augustus 1911) is een zoon van aannemer Piet Velzeboer. Het gezin woont aan de Kerklaan (nu Kerklaan 15). Hij gaat na de lagere school werken in het bedrijf van zijn vader en heeft een bijbaan als hulpkoster. Als koster Dirk Verduin komt te overlijden, wordt Piet de nieuwe koster. Piet krijgt verkering met Annie Kaandorp, dochter van schilder Cornells Kaandorp van de Julianaweg (nu Julianaweg 11). Annie werkt als hulp in de huishouding bij diverse gezinnen in het dorp. Na een paar jaar verkering trouwen Piet en Annie op 30 november 1944. Daags na het trouwfeest moet Piet onderduiken, er was een grote razzia in het dorp. Hij verbergt zich op het zoldertje van het schuurtje bij de kerk. Als hij op de schuurzolder zit, trekt hij de ladder naar boven en zo weet hij uit handen van de Duitsers te blijven. Het pasgetrouwde stel betrekt een pand aan de Julianaweg. In vijf jaar tijd worden er vier kinderen geboren, Corrie, Cor, Ria en Piet. De oudste drie blijven thuis wonen. Piet junior trouwt met Margriet Schoon, samen krijgen zij twee kinderen; Justy en Pieter. 44 Gezin Velzeboer Piet en Annie met de kinde ren (v.l.n.r.) Corry, Cor, Ria en Piet jr. Trouwfoto Piet en Annie Velzeboer

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 46