Een groet van Anneke Smyth-Groen uit Canada In 1957 vonden zij mij tussen de bieten, of was het kool, ik kan het niet met zekerheid zeggen. Mijn vader was Klaas Groen en mijn moeder Marie Groen-van Diepen. Zij hadden 7 meisjes en 4 zonen: Corrie, Piet, Jan, Nico, Els, Gon, Marian, Anneke, Karin, Paul en José. Wij woonden aan de Crimpen op nummer 4. Mijn broer Jan woont daar nu en heeft op deze plek een nieuw huis gebouwd. Mijn kleuterschooltijd heb ik doorgebracht bij juffrouw Winter en juffrouw Riet achternaam). reen De lagere school (St. Jacobusschool) heb ik doorlopen bij juffrouw de Jong (ze brak haar been), juffrouw Putter (als je niet luisterde, bedaarde je in de kast), meester Groen (de bokkenrijder), meester Raymakers, meester Kleverlaan en meester Teeling. Ik was in die tijd bevriend met Liesbeth Blokker, Willie Sanders, Nellie Olbers, Margriet Schoon en had nog vele korte vriendschappen. Na de lagere school ging ik naar de huishoudschool en fietste ik met Lucy Buur naar Alkmaar. Gonnie uit Ouddorp was tijdens de middelbare school mijn vriendin. Toen ik na drie jaar de huishoudschool had afgerond, heb ik één jaar mijn moeder in de huishouding geholpen. Daarnaast werkte ik in de tuin en ging twee dagen per week naar een vormingsschool. Op deze school was ik bevriend met Moniek, zij woonde in Heerhugowaard. Daarna ben ik naar de Bosbouwschool gegaan. De opleiding duurde drie jaar. Op deze school had ik twee vriendinnen: Hannah-Rose en Jans. Daarna volgden twee stagejaren bij het Staatsbosbeheer in Nunspeet (de Veluwe), Vijlen (Zuid Limburg), Weerribben (Overijssel) en Zierikzee (Zeeland). Bij Staatsbosbeheer, provincie Zeeland, boden ze mij een baan aan. Er kwam een vacature vrij omdat de medewerker die daar 40 jaar werkzaam was geweest, kwam te overlijden. Hij had het plan als hij eenmaal gepensioneerd zou zijn te gaan reizen, maar hij heeft dit niet meer kunnen waarmaken. Dit opende mijn ogen en ik besloot eerst te gaan reizen voordat ik een vaste baan aanging. Mijn plan was om bosbouw ver weg te gaan zien. Mijn moeder vond Canada te ver om mij daar in m'n eentje op af te laten gaan en vond het een veel beter idee om naar familie in Nieuw-Zeeland te gaan. Zo gezegd zo gedaan, ik ging naar oom Siem en ging daar werken 41 - «aCi: Anneke met kleinzoon Joey

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 43