gasten in het café voorschotelen. Het gebeurde wel eens dat wanneer Ik deelde de slaapkamer samen met Griet, de zus van Arie. Op 1 juni 1950, de verjaardag van Arie, gingen wij in ondertrouw en op de langste dag van het jaar, 21 juni, na negen jaar verkering, zijn wij getrouwd. Het feest duurde tot de volgende ochtend. Nadat we de familieleden die in Krommenie woonden met de bus naar huis hadden gebracht, gingen we naar bed. Na de oorlog was er weer meer geld en de mensen gingen weer uit. In café Verduin werden toneeluitvoeringen gegeven met bal na. Er werden LTB-vergaderingen en middenstandbijeenkomsten gehouden, maar ook de zangvereniging Amicitia oefende op maandagavond in de zaal. Eens in de maand was er een dansavond. In 1962 volgde een grote verbouwing waarmee het café aanzienlijk werd vergroot. Vanaf dat ogenblik was de zaak geschikt voor grote bruiloften en partijen. Wij stopten met de verkoop van patat, kroketten, warme worsten, enz. toen Toon Keijsper eind 1961 zijn patatesfriteskraam opende.Wel bleven we deze lekkernijen aan onze M ons ingekocht. Het assortiment werd uitgebreid met patat, zonder of met mayonaise, warme worsten, slaatjes en later met saté. Elke keer wanneer er weer iets nieuws was, werd dit in het assortiment opgenomen. De patat, van het merk 'huza' werd in zakken van 1 kg door 37 Zijkant Café Verduin. Op de voorgrond: bakkerij van Baar Trouwfoto Arie en Mien Verduin en twee bruidsmeis jes, nicht Nel Verduin (links) en nicht Riet Rottier

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 39