Wilhelmina Eijsackers is geboren op 26 september 1920 in Eamswaarde, een klein dorpje dat deel uitmaakte van de gemeente Hontenisse in Zeeuws- Vlaanderen. Zij was de jongste van het gegin, dat negen kinderen telde. De kinderen verloren op geer jonge leeftijd hun ouders EmanuelEijsackers en Johanna de Theije, die op 18 januari 1908 in de echt waren verbonden. Vader Emanuel overleed 19 december 1928 op de leeftijd van 51 jaar. Weduwe Eijsackers, die gonder inkomsten met negen kinderen achterbleef en niet over het verdriet heen kon komen, stief 11 maanden later op 2 november 1929 op 44 jarige leeftijd. Zo gebeurde het dat Wilhelmina op negenjarige leeftijd wees werd. «MS De twee jongsten van het gezin, mijn broer en ik, werden na de dood van mijn moeder ondergebracht bij een zus van vader en een zus van moeder. Mijn broer is totdat hij ging trouwen daar blijven wonen. Ik kon echter niet wennen en heb het drie maanden volgehouden. In die periode ging ik elke vrijdag onder de middag naar mijn ouderlijk huis om te eten en op een keer begon ik zo ontzettend te huilen, ik wilde weer thuis wonen. Gelukkig mocht ik de volgende dag naar huis en 's avonds weer heerlijk warm in de bedstee liggen. De drie maanden dat ik bij mijn tante verbleef, sliep ik met een dubbele deken op de grond en lag ik vaak te rillen van de kou. Mijn zus Martha, toen 18 jaar en in het gezin de oudste van de meisjes, zorgde na het overlijden van onze ouders voor het huishouden en ging daarnaast ook uit werken. 34 Mien op 21-jarige leeftijd De zusjes Eijsackers Voor: Martha (links) en Mien

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 36