IJsselmeer en onze kruidenierswinkel ging dicht. Sommige Akersloters waren verbaasd, als je een eigen zaak hebt ga je toch niet op vakantie en je sluit de zaak toch niet! Maar daar trokken wij ons niets van aan. De volgende vakantie bleven we een week weg en was de zaak dus een week gesloten. Later werd het gewoon en gingen we samen met onze zoon Dick in het voor- of najaar veertien dagen op vakantie naar Texel. In het begin was de winkel ook op zondagochtend open, dan verkochten we vaak koekkruimels aan de kinderen. We hebben onze kruidenierswinkel later uitgebouwd tot een supermarkt, met grote koelingen en diepvriezers. Winkelpersoneel werd uitgebreid, o.a. Betty Komen, Ank Verduin en Stina Molenaar hebben bij ons gewerkt. 18 jaar later besloten we, onder andere door de concurrentie van grote supermarktketens, te stoppen. Vele dorpsgenoten gingen inmiddels naar de Cash en Carry in de Schermer. De benedenverdieping, de voormalige supermarktruimte, gingen we verhuren aan een Chinees, die daar een restaurant in begon en wij bleven boven wonen. In die tijd was de melkwinkel en ijssalon van Cor Broersen overgenomen door zijn zoon Nico Broersen. Toen Nico Broersen later het café van Arie en Mien Verduin kocht, besloten Nel en ik de ijssalon over te nemen. We kochten het pand en we verhuisden naar de Meerweg, dat was heel vroeger het ouderlijk huis van mijn moeder Guurtje Voormeer. Het huis aan de Crimpen, dat inmiddels door 12 Dirk in de ijssalon

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 14