tot 12 uur middernacht gefeest. De bruiloft kostte ons 187 gulden. Na onze trouwdag zijn we ongeveer 6 weken bij mijn broer Bertus van der Eng over huis geweest. Bertus woonde met zijn vrouw in een huisje achter bij Nederveen. Toen onze woning weer opgeknapt en bewoonbaar was, zijn we daar alsnog gaan wonen. Een paar jaar later stopte Jan Baltus met de kruidenierszaak. Jan Baltus ging in mijn betrekking werken bij Ranzijn en Nel en ik hebben de kruidenierswinkel overgenomen. We besloten het pand op de Crimpen, dat van Simon Terluin was, te kopen. Ik had in de tussentijd mijn middenstandsdiploma gehaald. De zus van Nel, Gerie, hielp mee in de kruidenierswinkel. Dick, onze zoon, is geboren op 18 november in het jaar 1960, op vrijdagmiddag net de drukste *n onze kruidenierswinkel. Vader van der Eng en broer Piet hebben in dat weekend meegeholpen, ze haalden de boodschappenboekjes op en bezorgden de boodschappen bij de klanten. Het kwam dikwijls voor dat ik zelf de boodschappen die de klant wilde hebben in de boekjes moest schrijven. De klanten rekenden één keer per week af of soms één keer per maand, als de kinderbijslag was gevangen. Zo ging dat vroeger. De kruidenierswinkel werd bevoorraad door Grossier de Haas uit Alkmaar. Voor de groente ging ik elke ochtend naar de veiling in Alkmaar. Op een keer kregen wij zes dozen met zeeppoeder van het merk 'Castella' aangeleverd. In verband met een prijsvraag was in elke doos een lot meegeleverd. Laat nu één van deze loten in de prijzen vallen. En dat hield in dat wij een moderne Daf, 'een Daffodil', hadden gewonnen. En van een bakfiets opeens in het bezit van een auto, dat was heel wat. Ik gebruikte de Daffodil om de boodschappen uit te venten. Ik Het jonge paar in hun woning aan de Raadhuisweg Nel en Dirk in hun kruidenierswinkel

De Groene Valck - Akersloot | 2011 | | pagina 12