Op een keer moesten we een parade lopen in Am sterdam en wij, jongens van het platteland, waren nog nooit op de Zeedijk geweest. Als onschuldige jongemannen vroegen wij ons af: "Wat is hier te doen?" Als propagandist woonde Hj» f®§ ik een aantal keer in het jaar samen met Cor de Jong, in het Retraitehuis te Bergen, een bijeen- komst bij. Op de weg terug naar huis kwamen we Afra met haar vrien- din tegen. Ik had Afra al eens eerder ontmoet Trouwfoto Afra en Kees S55I in Akersloot tijdens een optreden van een band waar haar broer in speelde. Ik zei tegen Cor: "Even afstappen". We maakten een praatje en tevens een afspraakje om elkaar een keer in Heemskerk te ontmoeten. Op die desbetreffende avond dat ik naar Afra zou gaan, moest ik eerst van moeder naar de kerk, het '40-urengebed'. Daarna ging ik op de fiets naar Heemskerk. Onderweg kreeg ik zo'n dorst en toen ik een ijsboer zag besloot ik eerst even een ijsje te-kopen, dan maar vijf minuten later op de afgesproken plek. De ijsboer die zag dat ik gehaast was zei: "Doe maar rustig aan want in Heemskerk wordt ook het '40-urengebed' gehouden en daar zal je meisje wel heen zijn". Afra Seignette woonde in Heemskerk. Haar vader Frans Seignette had een boerenbedrijf. Tijdens de oorlog werden de boeren door de Duitsers verplicht zaden te telen. Dus ook op het land van Afra haar vader werd tarwe geteeld dat met een zeis door haar vader werd geoogst en door zijn kinderen werd gebost. Het gezin telde 9 kinderen. Afra was de oudste en werkte thuis in de huishouding, maar in drukke tijden ook mee op het bedrijf. 7

De Groene Valck - Akersloot | 2010 | | pagina 9