Ook plaatsgenoot historicus Hans Andriessen publiceert zijn boek over De Eerste Wereldoorlog. De leden van vogelvereniging Pracht en Praal houden hun jaarlijkse tentoonstelling. Wegens hun 25-jarig lidmaatschap van gymnastiekvereniging WWSV werden de dames An de Ligt en Wil Westenbrink in de bloemetjes gezet. Ook dit jaar arriveerde de Sint weer in Akersloot. Bij de haven van de ARZV was het een drukte van belang. Veel kinderen en hun ouders stonden Sinterklaas en zijn Pieten op te wachten. Het brandweercorps Akersloot promoveerde naar de Hoofdklasse. In deze klasse komen de beste brandweerploegen uit de regio. Akersloot, de kleinste post van de gemeente Castricum, zat drie jaar geleden nog in de C-klasse. Schoonheidssalon 'Mieke' bestaat 25 jaar. De heer Wim Hoogland kreeg wegens 50-jarig lidmaatschap van het herenkoor St. Caecilia een oorkonde van de Gregoriusvereniging. december De Woude in rep en roer wegens verhoging ponttarieven. Met ingang van volgend jaar wil het Hoogheemraadschap Hollands Noorder kwartier de tarieven flink verhogen. Naast het schrappen van de meervaartenkaarten is de overtocht voortaan niet meer gratis voor kinderen tot 12 jaar en leerplichtige kinderen. Later deze maand werd dit voorstel ingetrokken. In 2010 komt men met een nieuw voorstel. De Akersloters kunnen weer rechtstreeks naar Alkmaar. Connexxion buslijn 163 rijdt weer vanaf Uitgeest via Akersloot naar Alkmaar. Op initiatief van Jenna Schoon werden door leerlingen van groep 6 van de Johannesschool statiegeldflessen ingezameld voor de adop tie van 4 zeehondjes. Dit initiatief werd door Lenie 't Hart zeer op prijs gesteld. Zij bracht een bezoek aan de school om de leerlingen te bedanken. Apart Haarstudio bestaat 15 jaar. De IJsclub Akersloot, opgericht op 23 december 1899, bestaat 110 jaar. De Rabobank sluit haar kantoor in Akersloot. De geldautomaat en het chipknipoplaadpunt blijven bestaan. De nieuwe fietsverbinding tussen Castricum en Akersloot is door goedkeuring van het bestemmingsplan weer een stapje dichterbij. Opgetekend door Jan Krom 76

De Groene Valck - Akersloot | 2010 | | pagina 78