Dirk Jan Remmer zegt, na 34 jaar reizigers te hebben overgezet, het pontje vaarwel. Het baarhuisje komt niet op de gemeentelijke monumentenlijst ondanks de inspanningen van de Historische Vereniging Oud- Akersloot. De titel 'aangepaste sporter 2008' ging naar rolstoeltennisser Sven Jonker. Deze maand kwam het voormalige gemeentehuis leeg te staan. Woningstichtingen Kennemer Wonen en De Wonerij verhuisden naar Alkmaar. Het nieuwe pontveer over het Noord-Hollandskanaal laat nog even op zich wachten. Bij de aanbesteding hebben liefst 20 scheepsbou wers bestek en tekeningen opgevraagd, maar geen van hen schreef uiteindelijk in. Bij de afdeling Akersloot van 'Vrouwen van nu' werden de leden Karin Ham en Dirry Koomans wegens hun 25-jarig lidmaatschap in de bloemetjes gezet. Ook was het feest in huize Zoon. Piet en Coba Zoon vierden hun 60-jarig huwelijksfeest. Er is inspraak over het voorontwerp bestemmingsplan van een door gaande fietsverbinding tussen Akersloot en Castricum. maart Onder het motto 'Akersloot voor Akersloot' werd in samenwerking met de SWOA een concert in de Protestantse kerk georganiseerd. Het pontje naar De Woude is wegens calamiteiten de laatste tijd veel uit de vaart geweest. De pontwachter mevrouw Sylvia Helder waarschuwt dat dit bijvoorbeeld bij brand tot gevaarlijke situaties kan leiden. Ook het pontje over het Noord-Hollandskanaal laat weer van zich horen. Er werd voor de komende vier jaar een nieuw certificaat van goedkeuring afgegeven. Door extreme kou, harde wind en diepe poedersneeuw heeft de Akerslootse "avonturierster" Jolanda Linschooten haar tocht door het uiterste noorden van Canada moeten wijzigen. In plaats van naar het authentieke indianendorp Old Crow heeft ze nu koers gezet naar het zuidelijker gelegen Fort McPherson. In het kader van efficiency is de politiepost in Akersloot voortaan onbemand. Alleen op afspraak kan men nog aangifte doen. Er wordt afscheid genomen van meester Lourens, directeur van de Rembrandtschool. 71

De Groene Valck - Akersloot | 2010 | | pagina 73