de zwemmers tot hun enkels in het water om even later overspoeld te worden door de boeggolven van de passerende boot. En dan waren er in de echte winters de schaatstochten en de ijsspel- letjes die op het Kerkmeer plaatsvonden met koek en zopie op het erf van meester Piet Seignette. De Johannesschool is ook bekend van radio en televisie. De spectacu laire manier waarop Sinterklaas de school aandoet was al eens onder werp in een radioprogramma. Het ging in dit geval om de vraag of een goedheiligman op zijn leeftijd wel of niet met een parachute uit een vlieg tuig mag springen om een school te bezoeken. Regelmatig bezochten schoolklassen de televisiestudio's voor optredens in programma's als 'Meneer Kaktus' en 'Buya'. Dat kwam ook omdat de bekende tele- De school groeide en visiequizdeelnemer meester John groeide van den Aakster zo zijn relaties heeft in dat wereldje. Van zijn hand waren ook de spannende speelfilms 'Oud papier' en 'O jee' over het ontstaan van vreemde gebeurtenissen op onze school waarin alle leerkrachten en kinderen meespeelden. Misschien worden deze films ooit nog eens op DVD overgezet. In feestjes vieren is de Johannesschool top! Ik denk hierbij nog maar eens aan de fantastische circusvoorstelling waarmee meester Piet, juf Gré en juf Gerda in 1999 afscheid namen en met pensioen gingen. Feestvieren deed de school ook op 28 mei 2005. De Johannesschool was toen 40 jaar jong en we hebben er samen een reusachtig mooi feest van gemaakt. Na dit jubileumjaar barstten er nieuwe activiteiten los. Het bestuur van de school dat in de begintijd zijn wortels had in het kerkbestuur en slechts de Johannes- en Jacobusschool onder zijn hoede had, kon niet langer zelfstandig blijven. De school werd in 2002 opgenomen in de Stichting Kaprion, later Flore, en maakt nu deel uit van een groep met 33 scholen van Groet tot Fimmen en van Warmenhuizen tot Schermerhorn. Na 2 'tussenpausen' werd Hanneke Brandenburg in 2006 directeur en tevens 'bouwpastoor' van de nieuw te bouwen school, want het 62

De Groene Valck - Akersloot | 2010 | | pagina 64