De nieuwe school was in die tijd de perfecte school met een grote aula en een handarbeidlokaal. Het open karakter van de school werd benadrukt door met opzet geen hek rond de school te plaatsen. De aula, toen ook wel gemeenschapsruimte genoemd, besloeg maar liefst 135 vierkante meter. Toch is de plek met de meest dierbare herinneringen voor veel oud leerlingen ongetwijfeld het handarbeidlokaal. De vier hoogste klassen kregen zangles van meester Piet Seignette, toneel in de aula van meester Martin Kleverlaan, tekenen van meester Joop Metselaar, handarbeid van meester John van den Aakster en niet te vergeten handwerken van juffrouw Marian Eijking en haar assistentes. De Johannesschool was al vroeg wat het nu nog wil zijn: een creatieve school. Niet alleen de expressievakken waren belangrijk, ongedwon genheid en een losse sfeer waren kenmerken van de school. Met de komst van juffrouw Marjan Roodenburg in de plaats van juffrouw Carine Schagen in 1972 bleef het team jarenlang ongewijzigd. Meester Joop Metselaar op weg naar het kamp Cesare Negro (Kees Swart) aan de Sluisweg In november 1976 verhuisde de Rembrandt- school naar de huidige lokatie, zodat de kleuterafdeling in 'De Blokkendoos' terecht kon, het gebouw waar ze nu ook nog in zit ten. De St. Lucasschool verhuisde naar de houten lokalen waar de Rembrandtschool in had gezeten. Zij werden dus onze nieuwe buren, maar de groei was er uit en de St. Lucasschool werd al gauw opgeheven. De bibliotheek en later 'De Lelie' kwamen er voor in de plaats. In 1985 kwam de koppeling tot stand tussen de kleuterschool en de lagere school: de Johannesschool werd basisschool. Klas 6 werd voortaan groep 8 genoemd, omdat de groepen 1 en 2 erbij gekomen waren. Dit wordt nog altijd gevierd op de Johannesdag, als de 'groters' en de kleintjes gezamenlijk en verkleed allerlei spelletjes doen. Veel oudleerlingen zullen ook dier bare herinneringen hebben aan de bijzondere kampavonturen die op de Johannesschool te beleven vielen. In groep 8 wierp meester Piet Seignette vaak meer familie en kennis sen in de strijd dan er kinderen op het kamp waren. Het ging er ruig aan toe en de kinderen trapten ook toen al in de meest fantastische complotten die door de meesters werden bedacht. Ook groepen 3 58

De Groene Valck - Akersloot | 2010 | | pagina 60