Het levensverhaal van Kees Kerssens 4 De oudste 5 kinderen voor het ouderlijk huis aan de Hoogegeest. V.l.n.r.: Agaath, Kees, Annie, Jaap en Paul. In de strenge winter van het jaar 1929 wordt op 9 maart het derde kind van Jozef Kers sens en Cornelia Duin geboren. Hij krijgt de roepnaam Kees. Zijn ouderlijk huis staat aan de Hoogegeest. Vader Jozef en moeder Cornelia hebben elkaar ontmoet tijdens een van hun kerkbezoeken. Ze waren beiden zeer gelovig. Er bloeide een liefde op en na een verkeringsperiode zijn ze met elkaar getrouwd. Ze gingen wonen aan de Hoogegeest. Deze woning wordt nu bewoond door mijn broer Maarten en echtgenote Truus Stolwijk. Vader had een gemengd bedrijf. Vee, dat bestond uit 7 koeien, en een bollenhandel: lelies en ranonkels. Ze kregen samen 11 kinderen. Helaas overleed vader op de zeer jonge leeftijd van 49 jaar. Moeder bleef achter met het grote ge zin. Ze was een sterke vrouw en heeft het bedrijf met ondersteuning van haar zonen draaiende weten te houden. Zij zwaaide de scepter. Later huurde moeder ook een stuk land in Obdam waar we bollen had den staan. 's Morgens vroeg ging ik thuis eerst de koeien melken en daarna op de fiets met een zak bollen naar Obdam, die daar dan werden geplant. Alle dagen heen en weer. M'n broer Paul was 's morgens na het ontbijt direct naar Obdam vertrokken en daar op het land al aan het werk. Zondag hadden we een vrije dag en gingen we naar de voetbal of over de dijk langs de Noordermolen naar de Kapel in Heiloo. Daarna een kop koffie halen in één van de vele cafés die daar in de omgeving stonden. Om klanten te winnen kwam een caféhouder doordeweeks een keer naar mij toe en gaf me een pakje sigaretten, omkoperij. Misschien erg onsportief, maar ik pakte de sigaretten aan en zorgde ervoor dat we de volgende keer zijn café bezochten. msxsz&Ma, mumm

De Groene Valck - Akersloot | 2010 | | pagina 5