Het team in januari 1968. V.l.n.r.: Piet Seignette, Joop Metselaar, Carine Schagen, Nel Verduin, Ad Hooymayers en Wout Koot. In de zomer van 1965 werd er een houten 4-klassige school op de hoek van de Mozartlaan/Brahmslaan, waar de Strammer in die tijd een fraaie bocht maakte, gebouwd. De eerste meesters waren Piet Seignette en Ad Hooymayers. Ook juffrouw Nel Verduin (f 1997), een echte Akerslootse, was er vanaf het begin bij. In januari 1966 kwam meester Johan Kuin (f 2003) het team versterken en leek de school compleet. Er kwamen echter steeds meer straten bij in Akersloot en dus groeide ook het aantal Johanneskinderen. In het volgend schooljaar kwam juffrouw Carine Schagen (klas 2) het team versterken en in september 1967 kwam meester Joop Metselaar elke dag op zijn witte Puch uit Beverwijk aanscheuren om de kinderen van de vierde klas les te geven. Het gebouw aan de Mozartlaan was intussen te klein geworden en er moesten klassen op andere plekken worden ondergebracht. Zo belandde een klas tijdelijk in het Wit Gele Kruisgebouwtje maar uit eindelijk trokken de twee juffen met enige tegenzin in bij de openbare Rembrandtschool die een houten gebouw had gekregen op de plek waar nu De Lelie staat. Juist in deze omgeving waren veel nieuwe huizen gebouwd en er stond een verse kinderschaar aan te komen. Vandaar dat de katholieke kleuterschool op de hoek van de Johann Strausslaan/Wagnerlaan daar een afdeling met zandbak kreeg onder leiding van juffrouw Gré Mors. 55

De Groene Valck - Akersloot | 2010 | | pagina 57