Volautomatisch gemaal Halverwege de jaren tachtig kwamen er plannen om het gemaal te vervangen door een nieuw volautomatisch werkend gemaal. Voor dit gemaal zou geen machinist meer nodig zijn. Van molen, stoomge maal, elektrisch gemaal naar volautomatisch. Het is de vooruitgang die je niet tegenhoudt. Toen heb ik een stukje geschreven voor de kranten. Het gemaal is een fantastisch werkend mechaniek en het zou jammer zijn als dat verdwijnt, want de plannen waren er wel. Foto bij de duiker onder de A9 tijdens de intocht van Sinterklaas en zwarte Piet Ik voer voorop met de Sint en Pieten met achter ons aan de pak jesboot. De kinderen stonden ons dan op te wachten bij het Stet in Limmen. Een keer zat het flink tegen. Het had flink geregend en het gemaal stond op volle kracht te draaien. Door de zuiging van het gemaal stond het water in de Dusseldorpervaart een stuk lager. Hierdoor kwam de boot vast te zitten in de modder. Het heeft een flinke tijd geduurd voor we bij het Stet waren aangekomen, waar de kinderen vol ongeduld op ons stonden te wachten. Gemaal Grootlimmerpolder "Door dijkgraaf en heemraden zal op woensdag de 2e april 1879 des middags ten 1 ure in de herberg 'De Eendragt' van J. Visser te Limmen, worden aanbesteed: Het maken van de gebouwen voor het stichten van een stoomgemaal, ter plaatsen van den Zuidermolen in genoemde polder. Na dik honderd jaar zijn trouwe dienst te hebben bewezen, in het bijzonder voor ons Limmenaren, have en goed boven water te heb- 45

De Groene Valck - Akersloot | 2010 | | pagina 47