40 Gedwongen door deze situatie komt het ons noodzakelijk voor gedurende deze gewijzigde omstandigheden de navolgende artikelen van ons reglement voor de peilmaling op Schermerboezem te lezen als volgt: Art. 3. De seinen zijn onderscheiden in: a. Stopsein. b. Maalsein. c. Noodstopsein. Stopsein en noodstopsein worden aangeduid door een blauwe vlag in den top der seinpalen, in dien van de recht overeind staande wiek der seinmolens of andere voor het sein bestemde plaatsen. STOPSEIN. Zoodra het sein (vlag) zichtbaar is, moet het uitslaan van water op Schermerboezem gestaakt worden. Het uitmalen mag niet hervat worden vóór dat het sein is verwijderd; of wanneer bij zonsondergang de vlag nog aanwezig is. MAALSEIN. Zoodra de vlag is verwijderd mag het uitmalen op Schermerboezem hervat en vervolgd worden lol dat het stopsein weder gegeven wordt. Alleen het sein met de vlag zal voorkomen. Art. 4. De hoofdseingever te Spijkerbood, zal het stop-sein geven zoodra de boezemstand aldaar tot 5 c.M. -f N. A. P. is gestegen. Dit sein moet var-uit Spijkerboor zoodra mogelijk, uiterlijk binnen den tijd van 15 minuten, door de seinoverbrengers en noodseingevers overgenomen en doorgegeven zijn in de volgorde als aangeduid is op den door Dijkgraaf en Hoogheemraden vastgcstclden seinstaat. Art. 5. Voor het geval coor sterk aanwaaienden wind het water aan een der uiteinden van Schermer boezem tot N. A, P. wordt opgedreven, moeten de noodseingevers in het district, waar het water tot die hoogte gestegen is, het noodstopsein geven, Dit noodstopsein moet door de seinoverbrengers overgenomen en doorgegeven worden in volgorde als de seinstaat in de richting naar den hoofdseingever aangeeft; zulks zoodra mogelijk, uiterlijk binnen 15 minuten. Zoodra het noodstopsein den hoofdseingever heeft bereikt, zal deze het noodstopsein voor het overige gebied van den boezem afgeven en moet dit verder door de seinoverbrengers en noodseingevers overgenomen en doorgegeven worden in voege als dit is bepaald. Art. 7. MAALSEIN. De hoofdseingever te Spijkerboor zal voor hel geheele gebied het maalsein afgeven door het verwijderen van de vlag. Dit sein moet door de seinoverbrengers en nuodseingevers overgenomen en doorgegeven worden in voege als in art. 4 is bepaald. Het maalsein wordt door hem afgegeven: a. zoodra de boezemstand te Spijkerboor is gezakt tot 15 c.M. onder N. A. P. voor het geval het stopsein onmiddellijk van hem was uitgegaan; h. zoodra de boezemstand te Spijkerboor tot 18 c.M. onder N. A. P. is gezakt, voor het geval te voren een noodstopsein was afgegeven. Het maalsein zal niet gegeven worden: a. lusschen zonsondergang en zonsopkomst; b. binnen 3 uren nadat het stopsein uit Spijkerboor was afgegeven. Wij vertrouwen, dat U zoolang de verduisteringsmaatregelen van kracht zullen blijven, met de meeste nauwgezetheid aan deze noodvoorschriften de hand zult houden. Dijkgraaf en Hoogheemraden van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland, Mr. J. BELONJE, C. KRAMER GLIJNIS, Secretaris. Dijkgraaf.

De Groene Valck - Akersloot | 2010 | | pagina 42