Negen jaar geleden hebben we op onze tuin aan de Boschweg een nieuw huis laten bouwen. Toen de bouw was gerealiseerd, hebben we met hulp van onze kinderen in één weekend onze spullen van de oude woning naar de nieuwe woning, huisnummer 16a, verhuisd. Op zondag toen alles was overgebracht stelden Afra en ik voor om bij hotel Van der Valk te gaan dineren. Maar nee, in werkkleding naar het restaurant, dat zagen ze niet zitten. "Nee" zeiden de kinderen: "Laten we chinees halen en gezellig thuis eten". Marjan pakte pen en papier, nam de bestelling van eenieder op en even later zaten we onder het genot van een drankje heerlijk te eten. De volgende dag werd de oude woning schoongemaakt en was gereed voor overdracht aan de nieuwe bewoners. Achter de huidige woning ligt een flinke tuin met prachtige planten, bloemen en een groentetuintje. In de zomermaanden genieten Kees en Afra hier met volle teugen van. Als het even kan gaat Kees twee middagen per week naar het Heer Derckplantsoen om met een aantal Akersloters het spel Jeu de Boules te spelen. Op de dinsdagmiddag is Kees meestal in het Kruispunt te vinden, waar hij met veel plezier zit te klaverjassen. Afra en ik zijn verschillende keren op vakantie geweest met Gerrit en Alie Graas. Gerrit Graas zat op het kerkkoor en tijdens onze gezamenlijke va kanties zongen we wel eens een aria. Hij stimuleerde mij om eens een repetitie van het kerkkoor bij te wonen. Op een keer ben ik gaan kijken en uiteindelijk toch op het koor gegaan. Vroeger als mijn moeder vroeg "Kees, wil je niet op het kerkkoor?" antwoordde ik: "Dat is niets voor mij". Ik vind het jammer dat moeder het niet meer heeft meegemaakt want toen ik op het koor ging, was zij al overleden. Ik zit nu al weer ruim 25 jaar op het koor. Kees gaat wel eens met zijn schoonzoon Jos mee als deze op reis moet voor zijn bedrijf. Daar geniet Kees dan volop van. Zo ben ik ook met onze schoonzoon Jos voor een paar dagen in Frankrijk geweest. In de ochtend deed Jos zijn zaken en daarna bezochten wij in de middag enkele bezienswaardigheden, 's avonds een hapje eten en wijn proeven. 15

De Groene Valck - Akersloot | 2010 | | pagina 17