Ze was veel in de voortuin te vinden waar een pracht aan bloemen stond te prijken. De pastoor van de katholieke kerk zag haar graag, ze was ontzettend gelovig. Na haar overlijden hebben we het huis aan de Kerklaan verkocht. Mijn oudste broer Jaap werd op 20-jarige leeftijd slechtziend. Hij had een aantal jaren in Indië gezeten en het steeds slechter gaan zien werd geweten aan de tijd die hij daar had doorgebracht. Toen Jaap weer in Nederland was, begon hij in Aartswoud een bollenbedrijf, trouwde en kreeg twee kinderen. Later is hij gescheiden en in Wieringerwerf gaan wonen. In 2007 is Jaap overleden. Jaren later, toen de middelste zoon van mijn zus Riet en haar man Jaap Bleeker een oogziekte had en had meegewerkt aan een medisch onderzoek, bleek dat deze oogziekte erfelijk was. Hiermee werd duidelijk dat ook de slechtziendheid van Jaap een erfelijkheidsfactor was. Toen onze kinderen jong waren, gingen Afra en ik tijdens de school vakanties met de kinderen dagjes uit. Naar Madurodam, Artis en ook wel naar de hertenkamp in Alkmaar. De kinderen konden zich thuis ook goed vermaken en met mooi weer gingen ze zwemmen in het natuurbad in het Alkmaardermeer. Ellen ging later op de handbal. Bij de thuiswedstrijden, die in Alk maar werden gespeeld, reed ik als ouder met een stel kinderen in de bestelbus van de baas naar Alkmaar. Ook als het team uit moest spelen verzorgde ik wel eens het vervoer. Later ben ik op advies gestopt want het bleek dat de bus buiten werktijd niet was verzekerd. 11

De Groene Valck - Akersloot | 2010 | | pagina 13