Vanuit Schoorl gingen we op de fiets naar Akersloot en Heemskerk, door weer en wind. In Schoorl zijn onze eerste twee kinderen geboren: zoon Jos op 12 augustus 1956 en zoon Frans op 25 juli 1958. Driejaar later gingen we terug naar Akersloot en gingen wonen aan de Kerklaan nummer 55. Daar is ons derde kind, dochter Ellen, op de verjaardag van Afra op 29 maart 1960 ter wereld gekomen. Dus dat was haar verjaardagscadeau. Na enige jaren daar te hebben gewoond zijn we verhuisd naar een woning aan de Boschweg, nummer 18, die we kochten van Piet de Goede. Een ruim huis met een zeer grote tuin waar ik later ook een depot had met fourageartikelen. Klanten die aan huis kwamen om goederen af te nemen, werden wanneer ik niet aanwezig was door Afra geholpen. Mijn zus Tiny trouwde in die tijd met Andre Numan, een Beverwijker, en zij betrokken samen onze voormalige woning aan de Kerklaan. Na een aantal jaren zijn ze verhuisd naar Heemskerk en is moeder met haar nog thuiswonende zonen, Wouter en Maarten, aan de Kerklaan gaan wonen. De overige kinderen hadden allemaal hun plekje gevonden. Paul samen met zijn echtgenote Alie Claus in Akersloot. Mijn zus Annie is getrouwd met IJs Dirkson en woont in Limmen. Zus Agaath is ingetreden bij de orde van Augustinessen en heeft als zuster Maria Jose haar gelofte afgelegd. Wouter trouwde enige jaren later met Lenie van der Molen. Zij gingen in Heiloo wonen. Het gemengde bedrijf van moeder werd door mijn broers Joop en Maarten overgenomen. Joop ging in het ouderlijk huis wonen en hield zich bezig met de bollen en Maarten, die bij moeder woonde, verzorgde het vee. Een aantal jaren later verkocht Joop de woning aan Maarten die daar na zijn trouwen met echtgenote Truus Stolwijk ging wonen. Ik kocht het land en vee van moeder. De koeien heb ik toen direct verkocht en het land vele jaren later. Ikzelf had geen interesse in het werk als tuinder. Ben nog geen liefhebber van tuinieren, maar ik was wel gek op vee. Mijn broer Joop kocht het tuindersbedrijf van Jan Teeling dat aan de Startingerweg was gelegen. Vele jaren later is dit bedrijf door de 9

De Groene Valck - Akersloot | 2010 | | pagina 11