Trouwfoto van Joop en Corry, 29 augustus 1957 Ik was 17 toen ik op de fiets, samen met zus Elly, naar een nieuwe werkgever "Bakkerij de Winter" in Alkmaar ging. Het gebeurde later ook wel dat Joop mij weg bracht. Hij zat toen in militaire dienst en had wel eens een militaire auto tot zijn beschikking. Daar had hij met grote letters de naam Corry op aangebracht. Hij zette me af voor Bakkerij de Winter en vervolgde daarna zijn reis naar Den Helder, waar hij gelegerd was. De werkzaamheden in de bakkerij bestonden uit het sorteren en ver pakken van koek. Na een ontslagronde bleef ik over met Corry Leijen waar ik veel lol mee heb gehad. Tijdens de daikke sinterklaasperiode werkten we tot negen uur 's avonds door. Een keer heb ik bij het inpakken van koek in een blik een briefje gestopt met daarop geschreven "deze koek is ingepakt door Corry Tiebie" met als gevolg dat ik bij de baas moest komen. Maar ik mocht wel blijven, ik kon blijkbaar geen kwaad doen. Uiteindelijk ben ik daar toch weer weggegaan om vervolgens weer op het dorp bij Jan Zweeris te gaan werken totdat ik ging trouwen. Inmiddels was ik bevriend met Joop van Sikkelerus. Hij stond 's avonds op de Buurtweg bij het Meervogels voetbalveld op me te wachten en bracht me vervolgens naar huis. Ik was 16 jaar toen Joop mij mee vroeg naar de Akersloter kermis. Joop woonde aan de Boschweg op huisnummer 8. Zijn ouders waren in de jaren '20 vanuit Zeeland naar Akersloot verhuisd. Het gezin telde negen kinderen, twee dochters en zeven zonen. Joop was op één na de jongste. Zijn zusje. Roos, is op tweejarige leeftijd aan een longontsteking overleden. In 1951 verhuisden vader en moeder met het gezin naar een nieuw bouwwoning aan de Dorpsstraat, nummer 24. Deze woning was gebouwd door de gebroeders Tiebie. Hier zijn vader en moeder blijven wonen tot ze beginjaren 70 aan het Heer Derckplantsoen een seniorenwoning, nummer 19, kregen toegewe zen. Hun woning hebben zij toen verkocht aan mijn broer Wim, die daar nog steeds met zijn vrouw Ans woont. 10

De Groene Valck - Akersloot | 2009 | | pagina 9