We gingen touwtjespringen en knikkeren met de buurtkinde ren. En elke zaterdagavond jodelen in de schuur bij Nel Leijen. Tijdens mijn tienerjaren waren Clazien van Diepen, Nel Leijen, Truus Schut en Riet Kerssens mijn vriendinnen. We hebben nu nog één keer per jaar vriendinncndag. Helaas is Truus Schut al enige jaren niet meer onder ons. Corry en Joop op de motorfiets Ik ging werken in de huishou ding, 6 dagen per week. Eerst bij Jan Zweeris aan de Buurtweg en later bij Niek Blokker, de tim merman, aan de Julianaweg. Bij Niek Blokker (de schoonva der van Jan Zweeris) was ik als kind aan huis. Ik werkte daar van maandag tot en met zaterdag en was dus alleen op de zondag vrij. Ik heb overal met veel plezier gewerkt. Daarnaast hielp ik thuis ook mee wanneer dat nodig was. Ik kan me nog goed herinneren dat op een keer Dees, de broer van Joop, me uit de danszaal kwam halen en zei: "je moet naar huis want je moeder heeft een ongeluk gehad op de Kaptein MobilefMoeder had in plaats van gas terug te nemen, gas gegeven en was tegen het prikkeldraad gereden. Ze had hierbij een schedelbasisfractuur en diverse verwondingen opgelopen en was er slecht aan toe. Ik heb toen 6 weken het huishouden en de zorg voor de jongere kinderen op me genomen. Tijdens die periode kwam mijn oma, de moeder van mijn moeder uit Warmenhuizen, wel eens helpen. Mijn zus Elly heeft toen tijdelijk mijn dienstbetrekking overgenomen. Na 6 weken was moeder weer redelijk opgeknapt. Vader had als beloning in Alkmaar een mooie jurk voor mij gekocht, want het moest ook kennis worden. Het was een doorknoopjurk met een witte kraag en op de zak een rode tulp, hij paste precies. Ik vond het heel apart, want welke vader ging voor zijn dochter nou een jurk kopen. Uniek toch!

De Groene Valck - Akersloot | 2009 | | pagina 8