Ik maakte kleding voor mijn jongere zussen en broers, ook het breien van vestjes en sokjes ging me goed af. Ik vond het leuk om te doen. Er was in die tijd geen televisie dus zaten we 's avonds vaak gezellig, luisterend naar muziek, te handwerken. Inmiddels had ik van vader en moeder een tweedehands gitaar gekregen en ging ik in Uitgeest bij Siem Hoope gitaarlessen volgen. Ook mijn zusje Elly was zeer muzikaal en later traden we op met het Castricums Amusement Orkest. Het muzikale hadden we van va der. Ik kan me herinneren dat wanneer ik als kind na het kerkbezoek op zondagochtend (de ochtendmis was 06.30 uur) thuis kwam, vader zich zingend stond te scheren. Hij zong altijd liedjes van de kleine man, Louis Davids. Corry herinnert zich hiervan nog enkele zinnen en begint spontaan te zingen: "Wij verzorgen onze medeburgers tegenwoordig best, als je niet werkt krijg je 18 gulden premie",enz. Vader speelde ook mondharmonica, wat ik later ook heb geleerd. Het eerste liedje dat ik speelde was "kleine blonde Mariandel". Ook hadden we thuis een grote Jukebox in de hoek van de kamer staan, daarvoor kochten we dan langspeelplaten van Freddy Quinn, of uit de film "De Glenn Millerstory". Vader heeft later de jukebox weer verkocht. Ik heb fijne herinneringen aan mijn jeugd, wij hadden het thuis heel gezellig en ik heb dan ook zeer warme gevoelens voor mijn ouders. Toen ik 14 jaar was gingen we verhuizen naar een woning aan de Julianaweg, huisnummer 16. Vader had deze woning voor 1000,— gekocht van Borst (Joost of Gerrit). Hier is de jongste van het gezin, zoon Piet, geboren. Een gezellige tijd brak aan. We sliepen met z'n allen op een lange HJ- 8

De Groene Valck - Akersloot | 2009 | | pagina 7