Centramarkt grote aanwinst voor winkelend Akersloot Schaalvergoting In fraaie pand ook slagerij en slijterij AKERSLOOT Gistermiddag opende de voorzitter van de ondernemersfederatie Akersloot, de heer W. P. Kaandorp, onder grote belangstelling het geheel vernieuwde winkelpand van de heer R .J. Koorda aan de Raadhui.sweg. Hierbij werd hy terzijde gestaan door de 85-jarige moeder van de heer Roorda. In de nieuwe zaak opende hij vervolgens ook de slagerij van de heer A .J. Kramer, als afdeling van de nieuwe „Centramarkt". De heer Kaandorp prees in zijn ope ningsspeech de ondernemingsgeest van de beide Akersloter middenstanders. Hij i toonde zich bijzonder gelukkig met de fraaie nieuwe aanwinst voor de winkel stand van Akersloot. Naast woorden van dank van de heren Roorda en Kramer sprak de heer A. v.d. Kuijt. commer- cieel-directeur van Centra-Alkmaar. Hij j zwaaide lof toe aan beide ondernemers voor hun durf en inzicht. De winkel met de slagerij is met. de plm. 250 vierkante meter vloeroppervlak te de grootste zaak in Akersloot gewor den. De klant kan in een -zeer riante en ruime winkel terecht voor een groot as sortiment artikelen voor het eerste le vensonderhoud. Dit varieert van kruidenierswaren, zui- velprodukten, aardappelen, groenten en fruit, diepvriesprodukten tot frisdranken. Bedrijfsleider in de ambachtelijke slage rij is de heer J. Wilderom. Verder heeft de heer Roorda in het pand ook neg een slijterij. De verbouwing werd uitgevoerd door aannemer Reek uit Alkmaar en Cen tra-afdeling winkelbouw verzorgde :le technische inrichting. Architect was de heer S. Rodenhuis uit Limmen. De heer Roorda verbouwde ongeveer zes jaar ge leden zijn café in een zelfbedieningszaak annex zuivelhandel en slijterij. Slager Kramer heeft reeds acht jaar een zaak aan de Julianaweg in Akersloot. er meer kruideniers in Akersloot overgegaan naar de supermarkt- formule. Zo kwam er een grote Dagmarkt op het Churchillplein, dat was een behoorlijke concurrent erbij. De eerste jaren waren goede jaren, het draaide gewoon goed. De omslag kwam vooral toen er meer concurrentie uit de omlig gende plaatsen kwam. De mensen kregen een auto en gingen naar de grote Cash Carry winkels. In Akersloot waren toen eigenlijk al teveel supermarkten en kruideniers. Ook het hoge rentepercentage eind jaren zeventig roomde de winst behoorlijk af. Gelukkig zaten we op een goed punt in het dorp. Mid den in de nieuwbouw, voldoende parkeerplaatsen voor de deur en ruimte voor uitbreiding. Tijdens de opening van de vernieuwde supermarkt In de jaren '80 volgde de volgende fase in de schaalvergroting. De su permarkten werden opgekocht door grote ketens en ook bij mij kwamen ze langs. We hebben zwaar onderhandeld want je kunt je zaak maar éénmaal verkopen en dan het liefst goed. We hebben de zaak verkocht aan de Komart in Beverwijk, die toen al 30 supermarkten beheerde. Het was een goede deal en we hebben er geen spijt van gehad. Grote zorgen vielen van ons af. Na ongeveer een jaar heeft de Komart ook de 70

De Groene Valck - Akersloot | 2009 | | pagina 69