De Liliade Rein met de hoxer j- kinderen. Gelukkig had mijn vrouw thuis hulp van Truus Vader om alles draaiende te houden. Ik ben nu eenmaal gek op dieren en zodoende kocht ik in Waarland een boxer. De meeste mensen kenden dit ras niet. Er waren toen nog nauwelijks honden in Akersloot, voor zover ik weet maar drie!! Het was een leuk beest en je maakte altijd wel wat mee. Zo ook dat de bur gemeester me belde met de mededeling dat de hond met een kip in zijn bek voor het raadhuis liep. Ik heb ook een varken gehad. Dat kwam zo: ik was aan het melkventen bij de familie P. Kuys op de Sluisbuurt. Ik zou net weggaan toen Piet even een praatje met me aanging, ik moest even z'n varkens zien. En zo kwam van het een het ander. Voordat ik het wist had ik een varken gekocht. Piet Kuys bracht het beest bij me thuis, Truus keek er wel raar van op. Enkele weken later had ik er zo'n tien biggen bij. Ik was er eigenlijk gewoon mee aan, gelukkig had ik er de ruimte voor. Een paar weken later kon ik ze gelukkig allemaal kwijt aan Jan Kraakman. Opening Liliade 1961. Op de achtergrond de danstent naast het café. Mooie tijden hebben we ook gehad met De Liliade. De eerste lelieten toonstelling vond plaats in 1961, in het nieuwe gemeentehuis. Naast ons café plaatsten we een grote tent. De tent huurden we van firma De Boer in Alkmaar. We zetten met vrienden en buren de tent op. Het was hard werken, maar we waren altijd weer trots als de boel stond Zonder al die hulp hadden we het nooit kunnen doen. Als de boel stond namen we met zijn allen een biertje en werd het altijd vreselijk gezellig. In het café konden de bezoekers een bakkie drinken en in de tent werd er 's avonds gefeest. Het jaar daarop was de lelietentoonstelling achter het gemeentehuis, op het land van Cor Sander (nu Mendelsohnplein). 63

De Groene Valck - Akersloot | 2009 | | pagina 62