V.l.n.r.: Wido, Rein, Truus met José, Marion en Tilly Als een straat was gedaan schreef ik op wat de klanten hadden afgeno men. Aan het eind van de week werd er afgerekend. Het geld ging dan direct naar Piet Kerssens van de Boerenleenbank aan de Koningsweg. Ik weet nog dat ik op een vrijdag aan het venten was op de Boschweg bij Blokker (voorheen De Iepenhof). Mijn bus had ik op de inrit gepar keerd en in de keuken stond ik de bestelling op te nemen. Het waaide toen vreselijk hard. Vermoedelijk was ik vergeten de bus op de handrem te zetten en door de stonn ging de bus vanzelf rijden. De bus ging het hele erf over en belandde in de sloot. De politie kwam erbij en ook een takelwagen om de bus weer op de kant te krijgen. Toen de bus weer op het droge stond bleek dat alleen de eieren stuk waren. Zelfs de motor kreeg ik zonder problemen direct weer gestart. Wel kreeg ik van de politie een bekeuring omdat ik de bus niet op de handrem had gezet. Later is die bekeuring weer ingetrokken omdat de bus op particulier terrein stond geparkeerd. We begonnen om 8.00 uur 's morgens de melk te venten en rond een uur of twee 's middags was de wijk gedaan. Als we een strenge winter hadden en de melk werd 's morgens bezorgd, dan stond vaak het ijs al op de melk. We hielden dan de melk vorstvrij in het café. Was het wann weer dan moest je proberen al vroeg op de dag van je handel af te zijn. Later ging Jan Renkel bij Hoogenboom op de vrachtwagen rijden en kwam Bertus Kaandorp ons helpen met het venten. Later heeft Jan Zijp nog 3 tot 4 jaar bij ons gewerkt voor hij voor zichzelf begon als drogist. Als er bij een klant een kleine werd geboren gaf ik altijd 10 ei- 62

De Groene Valck - Akersloot | 2009 | | pagina 61