De melkwijk In 1958 kreeg ik de kans om er wat bij te doen. De melkwijk van Wil lem Kaandorp kwam te koop en die heb ik toen overgenomen. Ik heb toen alleen de "goodwill" overgenomen, zijn opslagruimte aan de Ko ningsweg nu Koningsweg no. 1 dierenartsenpraktijk) bleef buiten de overeenkomst. Er was toen ook net een sanering van de melkwijken in Akersloot geweest en de verdeling van de wijken was contractueel vastgelegd. Cor Broersen had een ventwijk aan de noordoostkant van de Geesterweg en wij kregen de zuidwestkant. Naast het café richtten we een opslagruimte in. De ruimte moest, van de keuringsdienst, betegeld en voorzien zijn van warm water. Zo zijn we met de melkwijk be gonnen. Jan Renkel kwam toen bij mij in dienst als melkventer. Hij deed met de bakfiets de huizen in het dorp. Met een bestelbusje deed ik de buitenwijken. Het assortiment was toen nog beperkt: melk, karnemelk, yoghurt, vla, gorten pap, bloempap, eieren, boter, room en in Castricum kaas. We betrokken de melk en zuivelproducten van melkfabriek "De Holland" in Castricum. De melkproducten werden bij ons bezorgd door Maarten Meijer uit de Limmerkoog. Zijn vrachtwagen hoorde je altijd al van verre aankomen, door het gerammel van de flessen in stalen rekken. De melk werd in het begin gewoon los geleverd in melkbussen, dus we schepten de melk voor de klant direct in hun melkkan. We gingen zo 2 tot 3 maal per week, huis aan huis, onze wijk af. Maar bij sommige klanten kwamen we dagelijks langs. Melkfabriek "De 61

De Groene Valck - Akersloot | 2009 | | pagina 60