Een Fries die zijn toekomst zocht in Akersloot Friesland In de jaren vijftig trekt Rein Roorda naar Akersloot, om hier een eigen zaak te starten. Ruim vijftig jaar woont hij in Akersloot en hij heeft geen spijt van deze stap. "Ik hou van praten en omgaan met mensen "dat is het mooiste wat er is. "Maar ik hou absoluut niet van kletspraat". Rein vertelt wat hij allemaal gedaan heeft in al die jaren. Over zijn start in café "De Goede Verzorging", de melkwijk en de supermarkt. Rein tijdens het melken De ouderlijke boerderij in Wijtgaard Op 30 april 1928 ben ik geboren. Op deze dag vierde ook prinses Juliana haar verjaardag, dus dat geeft toch wel een feestelijk tintje. Ik kreeg de naam Rein, maar de dokter zei tegen mijn moeder: geef hem Juliaan als 2e naam. En door dit advies van de dokter heet ik Rein Juliaan Roorda. In ben geboren in Wijtgaard net onder de rook van Leeuwarden in Friesland Ik was de op een na jongste van een gezin met 9 kinderen, 6 jongens en 3 meisjes. Mijn vader had een boerderij maar dat vond ik maar een stille bedoening. Ik zat liever onder de mensen. Bovendien werkte een aantal van mijn broers al op de boerderij of in de agrarische sector. Nu hadden we in de oorlog evacués op de boerderij gehad. Dit waren men sen afkomstig uit de Betuwe en ze hadden een bierbrouwerij distilleerderij. Dus na de lagere school belandde ik bij deze evacués in Huizen. Zo kwam ik te werk bij een klei ne bierbrouwerij distilleerderij annex grossier van dranken. Wat ik daar deed was bestellingen opnemen en bezorgen in de om liggende dorpen. Ik was daar een behoor lijk stuk van Friesland vandaan dus met kost en inwoning zat ik daar. Door de schaalvergroting en fusies in de brou werijen zat er weinig toekomst in de zaak. Uiteindelijk werd na een fusie de brouwerij opgeheven en moest ik kijken naar wat anders. 57

De Groene Valck - Akersloot | 2009 | | pagina 56