uiteindelijk wonderbaarlijk goed afge lopen. Er zijn geen slachtoffers gevallen en met het vele publiek dat vlak bij de brand stond te kijken, had het ook heel anders kunnen aflopen. Maar mijn be drijf was wel in de as gelegd en twee woningen waren afgebrand. De bakkerij van Piet van Baar liep waterschade op maar bleef gelukkig gespaard. Van de woning tegenover ons waren door de extreme hitte de ramen gesprongen. Deze woning werd tijdelijk bewoond door een Duits echtpaar. De vrouw was tijdens de brand alleen in de woning, la ter hoorden we dat ze daar zeer angstige momenten heeft beleefd. Van Cor Broersen hoorde ik dat de chauffeur van de tankwagen bij hem in de woning aan de Meerweg was be land. Hij was helemaal van slag en had brandwonden op zijn armen. De benzine in de tankauto wordt gekoeld met ijs Na de brand Met mijn vrouw en kinderen zijn we toen een paar dagen ingetrokken bij mijn zwager in Alkmaar. De familie Klaas van Duin vond tijdelijk onderdak bij zijn broer in de Verdistraat. Er was op dat moment in Akersloot geen vervangende woonruimte beschikbaar. Siem Sander is toen gaan praten met verschillende mensen die bij hem op de camping een stacaravan had den. Na een paar dagen konden we hier tijdel ijk intrekken. Ook de familie Van Duin vond hier een tijdelijk onderkomen. De maandag na de brand zijn we op het gemeentehuis uitgenodigd, com pleet met de pers erbij. Van de gemeente kregen we, per gezin, met veel tamtam 10.000,- als een soort noodhulp. Maar het was een doekje voor het bloeden, want na 14 dagen kregen we bericht dat het geld direct moest worden teruggestort. Mijn eerste prioriteit was om het bedrijf weer draaiend te krijgen. Een week na de brand ging het tankstation weer open. Mijn auto parkeerde ik tegenover de pomp, dit werd tijdelijk mijn kantoorruimte. We kregen toen een woning aan het Mendelssohnplein aangeboden. Er moest eerst nog flink verbouwd worden. Zo moest er onder andere nog een cv installatie worden aangelegd. Het zou nog een flinke tijd duren voor de woning beschikbaar was. Maar je wilt toch liever vlakbij je bedrijf wonen. We konden toen 38

De Groene Valck - Akersloot | 2009 | | pagina 37