drie en hij lag ziek in bed. Mijn vrouw Lenie is toen met Remco naar de familie Bernard Tiebie gegaan. Onze buren, de familie Klaas van Duin, zaten te eten. De tankauto stond 1,5 meter naast de gevel van hun woning. Ze zijn snel naar buiten gevlucht en vonden later onderdak bij de familie Jo Velzeboer. Ik zelf ging ook naar de woning van Bernard Tiebie. Plotseling hoorden we een knal en voelden we de hitte van het vuur in de woning van Bernard Tiebie. Ik voelde me daar eigenlijk niet meer veilig. Later volgden er nog meer knallen. Deze knallen werden veroorzaakt door de banden van de tankwagen die sprongen. Later ging het gerucht dat deze knallen zouden zijn veroorzaakt door exploderende gasflessen, maar dat klopt dus niet. Door de knallende banden kwam er veel zuurstof vrij waardoor het vuur steeds feller werd aangejakkerd. Ons huis en ook het huis van de familie Van Duin stonden nu compleet in lichterlaaie. Al snel arriveerde ook de brandweerkorpsen van Uitgeest, Limmen en Alkmaar en zo stonden 7 brandweerwagens het vuur te bestrijden. De tankwagen heeft verschillende compartimenten waarin de benzine is opge slagen. Door de hitte knalde de deksels van de compartimenten eraf en zo kreeg het vuur steeds meer brandstof. De vlammen waren tientallen meters hoog en de zwarte rookwolken waren tot in de wijde omtrek te zien. Het toegestroomde publiek stond zeer dicht bij de brand te kijken waardoor een levensgevaarlijke situatie ontstond. Pas toen de rijkspolitie arriveerde was er voldoende mankracht om de Kerklaan af te sluiten, om zo de men sen op voldoende afstand te houden. Er was ook veel pers van de kranten. Het huis van de familie Van Duin, gezien vanuit zuidwestelijke richting 36 dl

De Groene Valck - Akersloot | 2009 | | pagina 35