lucht in De vlammen reikten Na een tijdje zag ik benzine over het pad naar de weg stromen. Ik riep tientallen meters hoog de onmiddellijk naar Henk dat hij moest stoppen met lossen, hij deed dit ook meteen. Dan zie ik Henk onder de wagen duiken om naar de peilbuis te kijken. Waarschijnlijk had hij de peilbuis na het peilen niet goed afgesloten en hier stroomde de benzine uit. Toen hij de gietijzeren dop weer goed op de peilbuis wilde plaatsen is er waarschijnlijk een vonk ontstaan. Maar er kan ook een vonk uit de uitlaat zijn gekomen, je weet het niet. Het verhaal gaat dat de chauffeur van de tankwagen een brandende sigaret in zijn mond had, maar dit is een fabeltje. Zo zag ik even later de vlammetjes over de stromende benzine dansen. Henk ging snel de haspel oprollen en trok de vulslangen uit de kokers om zo zijn fout te verdoezelen De vlammen bereikte nu de onderkant van de tankwagen en hierdoor sloeg de motor af. De tankwagen kon daardoor niet meer rijden. Ik heb meteen de brandweer gebeld. Toen was het alarmnummer nog in Uit geest bij de Uitgeester brandweercommandant Toon van den Kommer. Er stonden ook nog een paar gasflessen, die heb ik toen snel naar achteren gebracht. Ik riep nog naar Henk:"pak je brandblussers", maar hij rende weg. Even later stond hij voor zich uit te staren bij cafe "De Vriendschap". Met de brandblussers van de tankauto heb ik geprobeerd het vuur te doven. Daarna heb ik nog mijn eigen brandblussers gepakt maar ik kreeg het vuur net niet uit. De grote brandblusser van mijn eigen vrachtwagen stond nog in mijn kantoor, omdat mijn vrachtwagen net een onderhoudsbeurt had 34

De Groene Valck - Akersloot | 2009 | | pagina 33